Yatırımcı Arıyorum

Marmara Bölgesinde Yapılabilecek İşler

Marmara Bölgesi İş Fikirleri

Ülkemize baktığımızda kuzey batıda yer alan ve ülkenin kalbi konumunda olan Marmara bölgesi, iş seçenekleri ile diğer tüm bölgelere nazaran çok daha seçeneklidir. İnsanlık tarihinden bu yana enva i çeşit kültürel faaliyetlerin devir devir tanığı olan bu Marmara, bir çok kıymetli mirasları da kucağında taşıyan, adeta yaşamın yansıması olan muazzam bir bölgemiz. Tarihi kokular arasında, Evliya Çelebi’ nin seyahatnamesinin doğduğu bu bölge, kültürel açıdan da benzersiz ve renkli bir mozaik. Taşınmazları, tarihi değerleri, eşsiz yerleri ve güzellikleri yanı sıra iş ve ticari alanda da adeta ülkemizin kalbidir bu bölge. Özellikle sermayesi olan ve iş kurmak isteyenlere muhtelif avantajlar sağlayan bu bölgede uzun vadeli işler çok daha fazla başarı yakalamaktadır. Peki Marmara bölgesinde ne tür işler yapılabilir?

Gıda sektörü:

Özellikle gıda sektörü, Marmara bölgesinde her daim çok daha hızlı kabul görmektedir. Bu nedenle sermayenizi gıda sektörüne yatırmayı düşünebilir, doğru adımlarla ve ihtiyaç duyulan lokasyon ile siz de oldukça iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Gıda sektörü, hepimizin en zor dönemlerde dahi vazgeçemediği bir sektördür. Gıda sektörüne yapılan yatırımların çoğu bu sebeple olsa gerek ki başarıya ulaşmıştır. Dikkat etmeniz gereken husus açacağınız bölgedeki müşteri portföyünün yakın olduğu ürünler veya lezzetler olacaktır.

Fatura ödeme merkezi:

Muazzam rağbet gören işlerden biri de fatura ödeme merkezleri. Bu denli ivme kazanacakları tahmin edilmiyordu ancak fevkalade ilgi gören fatura ödeme merkezleri girişimcilerine her ay düzenli bir gelir sağlamaktadır. Alış veriş caddelerinde ve hatta alış veriş merkezlerinde dahi gördüğümüz fatura ödeme merkezleri bir çok kişinin hayatını kolaylaştırmakta ve faturalarını ve hatta geçmiş faturalarını kolayca ödemelerine vesile olmaktadır.

Güvenlik kameraları ve alarm sistemleri:

Güvenlik kameraları ve alarm sistemleri Marmara bölgesinde yapılabilir işler arasında başı çekmektedir. Gün geçmiyor ki güvenlik kameralarına ve alarm sistemlerine hem evlerimizde hem iş yerlerimizde çok daha fazla ihtiyaç duyuyoruz. Bu durumu avantaja çevirebilir ve bu işi yaparak gelir elde edebilirsiniz. Üstelik unutmamak gerekir ki günümüz şartlarında hepimiz için güvenlik kameraları ve alarm sistemleri lüks değil adeta bir ihtiyaçtan doğan bir zorunluluk halini almıştır.

Tekel market açabilirsiniz:

Büyük ve iddaalı bir yer olmasına gerek yok. Küçük bir tekel marketin dahi muazzam bir sirkülasyonu olabilmekte. Size ihtiyaç duyulan bölgeyi iyi belirlemeli ve elbette işlek bir lokasyon seçmelisiniz.

Çiçekçi açabilirsiniz:

Özellikle hastane yakınları ve alış veriş caddelerinde açacağınız çiçekçiler semtlere göre değişmekle birlikte her daim girişimcisinin yüzünü güldürmektedir. Son derece cazip bir bölge olan Marmara bölgesi, çiçekçilik ve organizasyon işlerinde başı çeken bir bölge olarak karşımıza çıkmaktadır. Bugün bir çok çiçekçi, organizasyon ve davet işleri ile de hizmet vermektedir. (çiçekçi dükkanı açmak)

Su bayiliği açabilirsiniz:

Bugün hepimizin evine ve iş yerine su girmekte. Bir çoğumuz damacana su kullanıyoruz. Siz de bölgenin kalabalığından istifade ederek bir su bayiliği açabilir, su satışı yaparak gelir elde edebilirsiniz. Size ihtiyaç duyulan bir lokasyonda açtığınız ve kendinizi başarılı bir biçimde tanıtabildiğiniz taktirde gayet iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

İnşaat sektörüne girebilirsiniz:

Kalabalık bir bölge ve sürekli büyüyen bir inşaat sektörüne de ev sahipliği yapan Marmara bölgesinde yapılabilecek en karlı işlerden biri de hiç şüphesiz emlakçılık olabilir. Merkezi bir noktada yeni gelişmekte olan bir semtte açacağınız bir emlak ofisi, kazanç bakımından sizi oldukça memnun edebilir. İkna kabiliyetinin ve insan ilişkilerinin de fevkalade önemli olduğu bu meslekte başarılı olabileceğinizi düşünüyor iseniz siz de harekete geçmeli ve emlak sektörünün pastasından siz de payınızı almalısınız. (inşaat yapı malzemeleri bayilik veren firmalar)

Restoran açabilirsiniz:

Özellikle iş yoğunluğunun ve ticaret hayatının aktif olduğu bir lokasyonda açacağınız ev yemekleri yahut restoran oldukça iyi gelir elde etmenizi sağlayabilir. Özellikle çalışanlar için de önemli bir nokta olmayı başarabildiğiniz taktirde başarısız olma ihtimaliniz yok denilebilir.

Fizibilite Yapmak

Doğru plan ve proje, istatistikler ile orta ölçekli yahut büyük bir işe girişmiş olun, başarılı olma şansınız oldukça yüksektir. Doğru lokasyonu seçmek, değişimleri kabul etmek ve ayak uydurabilmekte başarının diğer önemli anahtarlarıdır. İnsan ilişkilerinizdeki üslup ve hangi işi yaparsanız yapın müşterilerinize göstereceğiniz sonsuz saygı da kazanmanız ve başarıyı yakalayabilmeniz için fevkalade önemlidir.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz