Yatırımcı Arıyorum

Startup Şirketler ve İnovasyon

Kurumsal Girişimler

Kurumlar ve şirketler artık yenilikler ile öne geçebiliyor iken endüstriler arasındaki sınırlarda yine yenilikçi düşünceler ile ortadan kalkmakta. Kurumsal inovasyon pazarları birbirine yaklaştırır iken, pazarlarda bulunanlarında çok daha fazla kazanmasına vesile olmaktadır. Kurumsal inovasyonun yadsınamaz faydalarını fark eden şirketler rekabet dünyasındaki bu yarışta bir değil, iki adım öne geçiyor. Startup başlangıç ve girişim şirketleri de hızlı büyümelerini aslında inovasyon ve inovatif fikirler ile sağlamaktalar. İnovatif fikirler iş hayatında yarışın önünde kalmanızı sağlarken aslında bir diğer yandan şirketinizin de gelişiminde, bireysel ve kurumsal olmak üzere, çok şey katmaktadır.

Startup Şirket Olmak

Startup şirketler karşılaştıkları engelleri de bir yerde inovatif fikirler ile aşabilmekteler. İnovasyonu ayakta kalma stratejisi olarak görenler daha çok pazarda devamlılık sağlar iken, varmak istediğim noktaya giderken şu inovatif fikirlere ihtiyacım olacak diyebilenler aslında inovasyonu içselleştirebilmiş ve anlayabilmiş kişilerdir. Yarattığı farklılık ve ihtiyaçlara verdiği cevapları ile insanları ne kadar içine çektiği startup’ların inovatif yaklaşımlarının başarısıdır.

Startup şirketleri şov amaçlı değildir. Kazanç ve getirileri bakımından gereksiz risklere girmek zarara sürükleyebilir. İnovatif fikirler sadece inovasyon gerçekleşsin diye değil, ihtiyaçlara yönelik en nokta atışı cevapları verebilmek kapasitesi için kullanılmalıdır. Yani, inovasyon burada sizi başarıya götürecek araçtır. Startup şirketleri ayrıca kendini bu işe adamış bir ekip ile başarılı olacaklardır.

Startup ile girişimcilik kavramları için aynı dememiz pek mümkün değil. Startup çok daha farklı ve hatta orijinal fikirlerden oluşan, bu orijinal fikirlerin gelişip kitlelere ulaşması ile gerçekleşen bir geçici organizasyondur. Günümüz şartlarında ekonomik büyümenin çok farklı gerçekleştiği aşikar. Startupların aslında istihdama olan etkisi de oldukça büyük. Ülke kalkınmasında da ciddi rolleri olan startuplar, görsel ve elbette yazılı medyanında desteğini arkalarına almış durumdalar. Bu destek yeterli midir? Daha fazla olması elbette çok daha yararlı olacaktır.

Dilimizde; yeni girişim olarak karşılık bulan startup aslında bu karşılıktan çok daha fazlasıdır. Bağımsız yepyeni bir servis veya ürünün gelişim ve sunum aşaması olarak ekleme yapabileceğimiz gibi, dünyada muhtelif bir çok benzer tanımları ile de karşılaşabiliriz.

Startup Şirketi Kurmak

Startup şirketinizi kurdunuz ve rotanızı belirlediniz diyelim. Öncelikle tebrikler!

Akabinde iyi bir takım olmanın önemini asla unutmamalısınız. Elinizdeki kadroyu en verimli biçimde kullanabilmelisiniz. Şirketiniz içerisinde süreci talip eden beyinler olmasına ve hatta sadece bu hususla ilgilenecek bir ekip kurmaya özen gösteriniz. Kendi içinde muhtelif riskler barındıran startup işini daha fazla gereksiz riskler yüklememekte önemli. Bir startup şirketi kurmanın belirli bir olgunluk ve farkındalık istediğini unutmamalı, startup şirketler ile alakalı yasalar ve kuralların hiç biri atlanmamalıdır. Zaman zaman kimsenin sizi fark etmediğini düşünebilirsiniz ancak bunun doğru olmadığını bilin ve pes etmeyin. Ayrıca tanıtımında fevkalade önemli olduğunu asla unutmayın. Tanıtımlarınız için ulusal ve uluslar arası platformda sizleri girişimcileri ile bir araya getirmek için çalışan kobivadisi.com/girişim ekle adresini ziyaret ederek ve startup ve girişim projelerinizi bizlerin aracılığı ile tüm dünya genelinde tanıtabilirsiniz.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz