Yatırımcı Arıyorum

Telefon Kılıfı Üretip Satmak

Telefon Kılıfı Üretimi Yapmak

Teknoloji her zaman her yerde önemli rol oynamaktadır. Süs, aksesuar amaçlı ürünler insanların kendi tarzlarına uygun olmasından dolayı herkesin hoşuna gider. Bu yüzden de telefon kılıfı üretimi yapıp satmak sizin için mantıklı bir iş fikri olabilir. Herkesin internetten alışveriş yaptığı bu dönemde, internet üzerinden satış yapmak gerçekten karlı ve mantıklı bir fikirdir.

Bu yazımızın sonunda telefon kılıfı nasıl üretilir ve satışı yapılır, yatırım maliyeti ve karlılık oranlarını öğrenmiş olacaksınız. Umarız beğenirsiniz ve başarılı bir telefon aksesuarları satışı yaparak güzel kazançlar elde edersiniz.

Telefon Kılıfı Nasıl Yapılır?

Öncelikle telefon kılıfı üretimi yapabilmek için 2 seçeneğiniz bulunmaktadır. Bunlardan birisi, kendiniz makineniz ile üretebilirsiniz. Diğer bir seçenek ise, hazır yapılan ürünlere istenen tasarımı ekleyerek ve fiyat üstüne karlılığınızı ekleyerek satışını yapmaktır. Bu işi uzun süreli devam ettirmek istiyorsanız birinci seçenek daha mantıklıdır. Lakin biraz kar yapıyım yaptığım kar ile de kendime iş kurayım diyorsanız ikinci seçeneği de yapabilirsiniz. Lakin ikinci seçeneği yapmak her zaman daha mantıklıdır. Hem size daha az maliyeti olacaktır ve hem de işiniz gözünüzün önünde olacaktır. Siparişe göre ürün üretip satabilirsiniz.

Öncelikle birinci seçeneği uygulamak isterseniz, yani kendi makineniz ile üretmek isterseniz bir makine almanız gerekecek. 3D sublimasyon baskı sistemi almanız gerekecek. Bu makinenin fiyatı ortalama 20.000 TL ile 80.000 TL arasında değişiyor. Bu fiyatlar kalitesine ve büyüklüğüne göre seçilir. Eğer büyük bir telefon kılıfı üretim fabrikası olmak istiyorsanız büyük makine tercihiniz olmalıdır. Eğer ki daha çok sadece kar yapıyım diyorsanız küçük makineler size yeterli olacaktır. Bu makine ile telefon kılıfı dışında birçok malzeme de oluşturabilirsiniz. 3D olmak şartı ile. Cep Telefonu ve Aksesuar İşi Yapmak

Telefon Kılıfı Üretim Makinesi

Makinenin boyutu çok büyük olmadığından dolayı evinizde bile bu üretimi yapabilirsiniz. Makinenize sürekli üretim yapabilmek için laserjet (bir tür kartuş) ve mürekkep gerekli olacaktır. Her marka telefona ait ölçüler için telefon kılıfı yapabilirsiniz. İnsanlara özel tasarım yapabilirsiniz ya da belirli çok satanlarda bulunan tasarımları ön plana çıkarabilirsiniz. Kendinize birçok örnek ürün çıkarmalısınız.

Örneğin; KEMAL ATATÜRK imzası gibi ya da takım amblemleri gibi standart ürünlerinizi her zaman çok satar ve elinizde bulunacağı için sizi yeni bir tasarım yapmak için uğraştırmaz. Ürünlerinizi ürettikten sonra kendinize satış yapabileceğinizi tahmin ettiğiniz kadar bir stok oluşturabilirsiniz. Peki ya ikinci seçenek olan hazır üretime kar koyarak müşteriye ulaştırmak nasıl yapılır? Bu seçenekte karınız çok daha az olacaktır. Bu aşamada önemli olan kısım ürünleri müşterilere ulaştırabilmek ve satışı yapmak.

Hadi ürünü müşteriye bir yol ile reklam vb. yöntemlerle ulaştırdınız diyelim. Peki satışını nasıl yapacaksınız? Bu ürününüzün satışını yapmak diğer seçeneğe göre çok daha zor olacaktır. Çünkü zaten bu üretimi yapan firmaların adet/ürün için belirledikleri fiyat belirlidir. En ucuz üretim yapan firma kılıf adedine 29 TL gibi bir fiyat biçmektedir. İsterseniz 1 adet kılıfı 150 TL ye satın karınızı siz belirlersiniz. Lakin herhangi bir telefon kılıfını 250 TL’ye satmanız biraz zor olabilir. 90 TL’ye sattığınızı düşünelim, bu sefer karınız çok düşük olacaktır. Bu iki seçenekten mantıklı olanı ve işinize geleni seçmek size kalmış bir şeydir. Bu işlem işinizi kolaylaştıracaktır. Peki ya iki seçenekte de ürettik diyelim. Ondan sonraki adımlarda neler yapacağız?

Not: Bu sektörde yeni bir iş kurmaya karar verdiyseniz, Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan cep telefonu kılıf üretimi iş planı içeriğini incelemenizi öneriyoruz.

YouTube video player

Telefon Kılıfı Satışı Yapmak

Her boyutta telefon kılıfı üretiyorsunuz diyelim. Peki ya nasıl satacaksınız? Yazımızı okumaya devam ederek bunun cevabını da öğrenebilirsiniz.

Dediğimiz gibi her türden telefon için onlarca, yüzlerce örnekler oluşturun. Satışınızı yapmak istediğiniz alanı belirleyin. İsterseniz sadece bunun için bir dükkan açın. İsterseniz bir instagram, facebook sayfası açın, bir internet sitesi oluşturun ya da büyük e-ticaret sitelerinde satın. Ürününüzün satışı yapmak için birçok yol var. Sosyal medyada satış yapmak sizin için uğraştırıcı olabilir. Bir internet sayfası kurmak en mantıklısı ama bunun için bir miktar sermayeniz olması gerekir. Bu seçeneklerden en mantıklı olanı hazır e-ticaret sitelerinden ürününüzü satışa sunmak. Ürettiğiniz ürünlerin örnek fotoğraflarını aliexpress, n11, hepsiburada gibi vb. e-ticaret sitelerine koyun. Hem müşterilere kolay bir şekilde ulaşın. Hem de hiçbir ücret ödemeden (sadece komisyon ile) satışınızı yapmaya başlayın.

Telefon Kılıfı Üretim Yatırım Maliyeti

Bu işe kendi üretiminiz ile girdiğinizi baz alarak:

İşyeri, makine, ekipman, hammadde, bilgisayarlar, işyeri için gerekli ihtiyaçlar, resmi belgeler vb. giderler için ortalama 50.000 tl ile 100.000 tl arası bir yatırım gereklidir. İşyerinizi kurduktan sonra daha önemlisi sistemi oturttuktan sonra bu paranın size geri dönüşü ortalama 3-9 ay arası gayet mümkündür. Çünkü ürün üretimi yapan bir tesisiniz var ve daha önemlisi dışarıda gördüğünüz herkes sizin müşteri kitlenizdir 🙂 Üretim aşamasında bu işe girmeyi düşünürseniz kar marjı olarak ortalama %250 civarı baz alabilirsiniz.

Bu işe hazır ürünler ile girdiğinizi baz alarak:

Makine, ekipman, grafiker, ürün stoğu vb. giderler için ortalama 65.000 tl ile 150.000 tl arası bir yatırım gereklidir. Daha sonrasında ise yatırım tutarının geri dönüşü ortalama 3-6 aylık bir süreçtir. Ürün satış aşamasında bu işe girmeyi düşünürseniz, kar marjı olarak ortalama %50 civarı baz alabilirsiniz.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumlar(35)

 1. Cevap yaz
  Kadir yorumu:

  Telefon kılıfı imalatçısı arıyorum *** iletişime geçebilir misiniz

 2. Cevap yaz
  Emine Çınar yorumu:

  Evde telefon kılıfı paketleme işi veriyor musunuz. 5 kişilik ekibiz. Çalışmak isteriz.

 3. Cevap yaz
  Enes yorumu:

  Ben de bu işe giriyorum. Çin’den aldım biraz maliyetli oldu. 1.3M takipçili Instagram sayfamdan satacağım. Kaliteli üretim/baskı yapanlar *** Instagram hesabıma DM atabilir.

  • Cevap yaz
   mustafa yorumu:

   iletişim kurarmısınız?

 4. Cevap yaz
  Ali yorumu:

  Merhaba Arkadaşlar İstanbuldayım Kendim Kalıpçıyım Plastik Sektöründeyim Kendi Şirketim Var Kokulu Telefon Kılıfı Üretim Yapacağım Pazarlama Yapacak Ortak Arıyorum

  • Cevap yaz
   Erdem Doğan yorumu:

   Merhaba ben 24 yaşında genç bir girişimciyim. Telefon kılıflarında farklı bir tasarımım var ve kesinlikle tercih edileceğini düşünüyorum,umarım beni dikkate alırsınız

  • Cevap yaz
   Kadir yorumu:

   Üstadım *** Gmail adresinden bana ulaşınız

  • Cevap yaz
   hcalkan yorumu:

   Ben bu işi ek iş olarak evden makine alıp yapmak istiyorum bilgilendirme yapabilirmisiniz

 5. Cevap yaz
  Emre yorumu:

  Firmalardan izinsiz o firmanın telefonlarının kılıfını üretip satmak suç mu. Lisanssız ürün sonuçta

 6. Cevap yaz
  cemal kalyoncu yorumu:

  biz cep telefon kılıfı üretiyoruz her model var ilgili arkadaşların bilgisine ***

 7. Cevap yaz
  Fatih yorumu:

  Uretebiliyorsaniz cok iyi fikir yanliz kalıp fiyatlari cok yuksek ithal etmek daha ucuza geliyo kalıbı kendiniz cozebiliyorsaniz durum tabi farkli

 8. Cevap yaz
  Murat İN yorumu:

  Öncelikle sizi söyle bilgilendireyim. Ben telefon kılıfı ürericisiyim yaklaşık 7 yıldır bu işi yapıyorum. 3d sublimasyon makinesi ile bir yol alamazsınız baskı tekniği olarak çok iyidir baskı çıkmaz ama sorun şurada başlıyor:

  1) her model için Türkiye ye kılıf gelmiyor. ( belirli modellere baskı yapar para kazanırım demeyin her modele ihitcanız var çünkü herkesin bütçesi farklı) her modele göre baskı yapmazsanız müşteri kaçar siz yaptığınız reklam maliyeti ile kalırsınız. Çok model çok satış o zaman kar gelir.

  2) Eğer tasarım bilginiz yoksa iyi bir tasarımcının yoksa bu işe girmeyin çünkü bir yerden bir tasarım bulur basarım ile de olmuyor size konu hakkında bilgisi olan biri şart. İnsanlar tasarıma karşı aç gözlü kalitesinden önce dış görünüşüne bakar ürünün.

  3) 5.000TL bir subilasyon makine aldınız kapakları aşırı pahalı adedi 7TL gibi toplu almanız, kağıt, boya vs. Ayrı maliyet reklamı da, unutmayalım işçiliğiniz var 🙂 kapıda, ödeme kargo bedeli 11TL satış tutarı 35 – 40TL kazancı siz düşünün iyi mi kötü mü?

  4) İnsanlar kapıda ödemeye alıştı ve çok istiyor aras, yuriçi kargo, mng yani özel olan tüm kargolar paranızı işletir ödemeler haftalık gibi görünür ama öyle olmuyor emin olabilirsiniz. Çözüm ya sadece kredi kartı ile ödeme almak yada PTT kargo aynı gün ödeme yapar 🙂 paranızla karışmaz.

  3D sublimasyon ile işe girmeyin kaybedersiniz. UV BASKI makineleri ile yapabilirsiniz hem kılıf ucuz hemde seri üretim. Yanlış bilgilendirme olmuş. %250 gibi kar oranları yok yarı yarıya kar edebilirsiniz.

  Bahsi geçtiği gibi 15.000 – 20.000 gibi bir rakama bir yer kuramazsınız. Sermaye lazım sizi en az 6 ay kazanmadan idare edecek para lazım ki kazandığınız paradan harcama yapmayın ürün giderleri kira giderleri hariç. Eğer ki anlık olarak kazandığınız parayı kullanırsanız sürekli az paranız olur işinize yatırım yapamazsınız ev araba alamazsınız paranızı tutmanız lazım ki iyi para kazanın. Unutmayın iyi bir marka ismi ve kaliteli tasarım sizi her zaman bir adım önde tutar.

  Ben kılıfları tamemen kendim üretiyorum kılfın tipinden tutunda baskısına kadar ancak enjeksiyon makineleri devreye giriyor ham madde devreye giriyor kimya işi açıkçası oldukça zor ve bunları bulması daha, zor çözene kadar bilgiğimiz arge parası yanlış bilgilendirme yani insanı kandırma parası oluyor hata yapa yapa doğruyu öğreniyorsunuz 🙂

  Gerçekten bu işi yapmak isteyen olursa arayabilirsiniz yardımcı olurum bilgi olarak.

  MURAT İN
  tel: ***

  • Cevap yaz
   Gökhan yorumu:

   Bende 2 haftadır araştırıyorum olur mu olmaz mimı diye makine fiyatlarına bakıyorum bazıları makul tabi uçuk fiyat ta var.simdi benim anlamadığım bu baskı yapilacak kılıflar şeffaf halde mi toptan alınıyor öyle baskı mi yapılıyor yoksa sade düz siyah yada vb. renkler ile toptan alındığı zamn onların üzerine mi baskı yapılıyor bide bu boyalar pahallı mi kaç renkten oluşuyor bana açıklayıcı bilgi verirseniz sevinirim ilginiz için şimdiden teşekkür ediyorum

  • Cevap yaz
   Ömer yorumu:

   Murat bey sormak istediğim soru şu hani bu milletin üzerine direk baskı yaptığı seffaf veya kumasımsı kablar varya bunları hangı makıneler ile üretiyoruz.Baskı işini daha öncede yaptım orasında bir zorluk yok.Bu ürettiğimiz sefafa tarzı kap şeklinde en fazla saat’de kaç tane üretebiliriz.Cevaplarsanız sevınırım

  • Cevap yaz
   Fatih yorumu:

   Mrb murat bey kalıbı cozemiyoruz

  • Cevap yaz
   Uğur Kütük yorumu:

   Murat Bey size nasıl ulaşabilirim
   Uğur kütük ben ***

  • Cevap yaz
   Kursat63 yorumu:

   Hocam *** dan ulasırmisiniz bana. Bu konu hakkında ihtiyacım var size.
   Telefon numaranız görünmüyor.eger benimkisi görünüyorsa arayın lütfen ***

  • Cevap yaz
   Kadir yorumu:

   *** Üstad size ulaşmamız lazım…

   • Cevap yaz
    Nuri bey yorumu:

    Abicim bende bu işi yapmak istiyorum
    ***

  • Cevap yaz
   Mert yorumu:

   İletişim kurabilirsek pazarlama alanında sizin ile güzel işler belki yapabiliriz.Bizde yeni kurulan bir şirketiz ve bu aşamada ürünlerimize ek farklı kategoriler geliştirmek istiyoruz.İstanbul’da hizmet veriyoruz.Koaly gelsin iyi çalışmalar.

  • Cevap yaz
   mitat yorumu:

   Murat bey sizinle iteşime geçmek istiyorum …

  • Cevap yaz
   M.ali oguz yorumu:

   Sa murat bey ürün katalogunuz varmı mobil yapiyorum bu işi

  • Cevap yaz
   Onur çakır yorumu:

   Murat bey merhaba nasıl ulaşabilirim size telefon numaranız nedir?

  • Cevap yaz
   Kenan yorumu:

   Numaranızı alabilirmiyim

  • Cevap yaz
   Yasin yorumu:

   Murat bey merhabalar numaranız gözükmüyor bilgi almak istiyorum ama ulaşım sağlarmısınız tel: ***

  • Cevap yaz
   Anonim yorumu:

   Murat bey merhaba. İletişim kurabilir miyiz sizinle. Anladığım kadarıyla imalatta yapıyorsunuz.

  • Cevap yaz
   Abdullah yorumu:

   Bu işi yapan birisi olarak çok kaliteli bir yazı yazmışsınız. Ben de benim gibi lise okuyan bir arkadaşımla birlikte bu işe girdik amazon üzerinden satış yapıyoruz daha başlayalı 2 hafta oldu ve sizin de bu konuda bilgili olduğunuz ortada, müsait olursanız eğer iletişime geçebilir miyiz? (Telefon, mail ,whatsapp farketmez)
   Not : Numaranız sansürlü gözüküyor.

  • Cevap yaz
   nejat yorumu:

   Merhana sizin imalat yeriniz var ise bizimle iletişime geçin biz de sipariş var

  • Cevap yaz
   Ülkü dal yorumu:

   Ben bir bayan olarak yapmak istiyorum, bilginize ihtiyacım var

 9. Cevap yaz
  yunus emre yorumu:

  güzel bir bilgilendirme olmuş teşekkürler. size bir sorum olacaktı telefon kılıfı üretimine başlamama az kaldı fakat tek bir sorun var ölçü tutturamıyorum yardımcı olacak birileri var mı ?

  • Cevap yaz
   Sinan yorumu:

   Merhabalar Ben Kılıf Üretim İşi Yapmak İstiyorum Fakat Gerekli Makinelerin Temini Hakkında Hiçbir Bilgiye Erişemedim Yardımcı Olabilirseniz Sevinirim Teşekkürler

  • Cevap yaz
   Anonim yorumu:

   Merhaba yunus bey üretime başlamaya az kaldığınızı yazmışsınız bu konu hakkında beni bilgilendirirmisiniz makineyi nereden aldınız nasıl bi makine

 10. Cevap yaz
  Adem yorumu:

  Yazdığınız yazıları sonuna kadar okudum ve bilgilendirici yazınızdan ilham alarak böyle bir işe girişmeye karar verdim ama kafama birşey takıldı. Son yazdıklarınızda. Evrak dediniz , acaba evrak dediginiz ne oluyor uretecegimiz telefonun markasindan alacagimiz izin için mi yoksa işyeri aćmak icin uygulanan basit presüdürler mi. Ben de 3D yazıcı alıp ilk başta hobi sonrada böyle büyük islere girmek istiyorum, heryer de bu konu hakkinda bilgi bulamadim acaba uretecegimiz telefon kilifi gibi esyalarda izin almak zorundamiyiz. Vergi veriyor muyiz e ticaret sitelerin de

  • Cevap yaz
   kobivadisi yorumu:

   Adem bey merhaba, yorumunuz için teşekkür ederiz.

   Sorunuzu özetle yanıtlamak isteriz. Özellikle üretim sektörlerinde yerel işletmelere göre birçok farklı resmi evrak, izin vb. durumun eksiksiz yapılması gerekmektedir. örneğin: bir yemek üretim tesisinde birçok kurumdan izin alınması gerekmektedir. telefon kılıfı vb. işlerin üretim aşamasında da, mutlaka vergi kaydınızın olması gerekir. (vergi kaydı olmayan işletmelerin kanunen ticaret yapması hem yasak hemde suçtur) ama bu dediklerimiz gözünüzü kesinlikle korkutmasın. çok fazla masraf edilebilecek konular değildir. ayrıca bu işlemler genellikle 1 kereye mahsustur (değişkenlik gösterebilir) ardından uzun yıllar sorunsuz bir şekilde işinizi devam ettirebilirsiniz. bilgi almanız açısından da: İş Yeri Açmak İçin Yapılması Gerekenler adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

  • Cevap yaz
   Ferit Yaman yorumu:

   Selamlar istanbul da yaşıyorum benim cep telefonu kılıfı tasarımım var bu tasarımın patentinide aldım üretici firmalar ile üretim ve pazarlama konusunda görüşmek istiyorum …

Yorumunuz