Yatırımcı Arıyorum

Telefon Kılıfı Üretip Satmak

Telefon Kılıfı Üretimi Yapmak

Teknoloji her zaman her yerde önemli rol oynamaktadır. Süs, aksesuar amaçlı ürünler insanların kendi tarzlarına uygun olmasından dolayı herkesin hoşuna gider. Bu yüzden de telefon kılıfı üretimi yapıp satmak sizin için mantıklı bir iş fikri olabilir. Herkesin internetten alışveriş yaptığı bu dönemde, internet üzerinden satış yapmak gerçekten karlı ve mantıklı bir fikirdir.

Bu yazımızın sonunda telefon kılıfı nasıl üretilir ve satışı yapılır, yatırım maliyeti ve karlılık oranlarını öğrenmiş olacaksınız. Umarız beğenirsiniz ve başarılı bir telefon aksesuarları satışı yaparak güzel kazançlar elde edersiniz.

Telefon Kılıfı Nasıl Yapılır?

Öncelikle telefon kılıfı üretimi yapabilmek için 2 seçeneğiniz bulunmaktadır. Bunlardan birisi, kendiniz makineniz ile üretebilirsiniz. Diğer bir seçenek ise, hazır yapılan ürünlere istenen tasarımı ekleyerek ve fiyat üstüne karlılığınızı ekleyerek satışını yapmaktır. Bu işi uzun süreli devam ettirmek istiyorsanız birinci seçenek daha mantıklıdır. Lakin biraz kar yapıyım yaptığım kar ile de kendime iş kurayım diyorsanız ikinci seçeneği de yapabilirsiniz. Lakin ikinci seçeneği yapmak her zaman daha mantıklıdır. Hem size daha az maliyeti olacaktır ve hem de işiniz gözünüzün önünde olacaktır. Siparişe göre ürün üretip satabilirsiniz.

Öncelikle birinci seçeneği uygulamak isterseniz, yani kendi makineniz ile üretmek isterseniz bir makine almanız gerekecek. 3D sublimasyon baskı sistemi almanız gerekecek. Bu makinenin fiyatı ortalama 20.000 TL ile 80.000 TL arasında değişiyor. Bu fiyatlar kalitesine ve büyüklüğüne göre seçilir. Eğer büyük bir telefon kılıfı üretim fabrikası olmak istiyorsanız büyük makine tercihiniz olmalıdır. Eğer ki daha çok sadece kar yapıyım diyorsanız küçük makineler size yeterli olacaktır. Bu makine ile telefon kılıfı dışında birçok malzeme de oluşturabilirsiniz. 3D olmak şartı ile. Cep Telefonu ve Aksesuar İşi Yapmak

Telefon Kılıfı Üretim Makinesi

Makinenin boyutu çok büyük olmadığından dolayı evinizde bile bu üretimi yapabilirsiniz. Makinenize sürekli üretim yapabilmek için laserjet (bir tür kartuş) ve mürekkep gerekli olacaktır. Her marka telefona ait ölçüler için telefon kılıfı yapabilirsiniz. İnsanlara özel tasarım yapabilirsiniz ya da belirli çok satanlarda bulunan tasarımları ön plana çıkarabilirsiniz. Kendinize birçok örnek ürün çıkarmalısınız.

Örneğin; KEMAL ATATÜRK imzası gibi ya da takım amblemleri gibi standart ürünlerinizi her zaman çok satar ve elinizde bulunacağı için sizi yeni bir tasarım yapmak için uğraştırmaz. Ürünlerinizi ürettikten sonra kendinize satış yapabileceğinizi tahmin ettiğiniz kadar bir stok oluşturabilirsiniz. Peki ya ikinci seçenek olan hazır üretime kar koyarak müşteriye ulaştırmak nasıl yapılır? Bu seçenekte karınız çok daha az olacaktır. Bu aşamada önemli olan kısım ürünleri müşterilere ulaştırabilmek ve satışı yapmak.

Hadi ürünü müşteriye bir yol ile reklam vb. yöntemlerle ulaştırdınız diyelim. Peki satışını nasıl yapacaksınız? Bu ürününüzün satışını yapmak diğer seçeneğe göre çok daha zor olacaktır. Çünkü zaten bu üretimi yapan firmaların adet/ürün için belirledikleri fiyat belirlidir. En ucuz üretim yapan firma kılıf adedine 29 TL gibi bir fiyat biçmektedir. İsterseniz 1 adet kılıfı 150 TL ye satın karınızı siz belirlersiniz. Lakin herhangi bir telefon kılıfını 250 TL’ye satmanız biraz zor olabilir. 90 TL’ye sattığınızı düşünelim, bu sefer karınız çok düşük olacaktır. Bu iki seçenekten mantıklı olanı ve işinize geleni seçmek size kalmış bir şeydir. Bu işlem işinizi kolaylaştıracaktır. Peki ya iki seçenekte de ürettik diyelim. Ondan sonraki adımlarda neler yapacağız?

Not: Bu sektörde yeni bir iş kurmaya karar verdiyseniz, Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan cep telefonu kılıf üretimi iş planı içeriğini incelemenizi öneriyoruz.

Telefon Kılıfı Satışı Yapmak

Her boyutta telefon kılıfı üretiyorsunuz diyelim. Peki ya nasıl satacaksınız? Yazımızı okumaya devam ederek bunun cevabını da öğrenebilirsiniz.

Dediğimiz gibi her türden telefon için onlarca, yüzlerce örnekler oluşturun. Satışınızı yapmak istediğiniz alanı belirleyin. İsterseniz sadece bunun için bir dükkan açın. İsterseniz bir instagram, facebook sayfası açın, bir internet sitesi oluşturun ya da büyük e-ticaret sitelerinde satın. Ürününüzün satışı yapmak için birçok yol var. Sosyal medyada satış yapmak sizin için uğraştırıcı olabilir. Bir internet sayfası kurmak en mantıklısı ama bunun için bir miktar sermayeniz olması gerekir. Bu seçeneklerden en mantıklı olanı hazır e-ticaret sitelerinden ürününüzü satışa sunmak. Ürettiğiniz ürünlerin örnek fotoğraflarını aliexpress, n11, hepsiburada gibi vb. e-ticaret sitelerine koyun. Hem müşterilere kolay bir şekilde ulaşın. Hem de hiçbir ücret ödemeden (sadece komisyon ile) satışınızı yapmaya başlayın.

Telefon Kılıfı Üretim Yatırım Maliyeti

Bu işe kendi üretiminiz ile girdiğinizi baz alarak:

İşyeri, makine, ekipman, hammadde, bilgisayarlar, işyeri için gerekli ihtiyaçlar, resmi belgeler vb. giderler için ortalama 50.000 tl ile 100.000 tl arası bir yatırım gereklidir. İşyerinizi kurduktan sonra daha önemlisi sistemi oturttuktan sonra bu paranın size geri dönüşü ortalama 3-9 ay arası gayet mümkündür. Çünkü ürün üretimi yapan bir tesisiniz var ve daha önemlisi dışarıda gördüğünüz herkes sizin müşteri kitlenizdir 🙂 Üretim aşamasında bu işe girmeyi düşünürseniz kar marjı olarak ortalama %250 civarı baz alabilirsiniz.

Bu işe hazır ürünler ile girdiğinizi baz alarak:

Makine, ekipman, grafiker, ürün stoğu vb. giderler için ortalama 65.000 tl ile 150.000 tl arası bir yatırım gereklidir. Daha sonrasında ise yatırım tutarının geri dönüşü ortalama 3-6 aylık bir süreçtir. Ürün satış aşamasında bu işe girmeyi düşünürseniz, kar marjı olarak ortalama %50 civarı baz alabilirsiniz.


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi
Abone Ol
Bildirim Alın
guest
35 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Kadir
Kadir
1 ay önce

Telefon kılıfı imalatçısı arıyorum *** iletişime geçebilir misiniz

Emine Çınar
Emine Çınar
3 yıl önce

Evde telefon kılıfı paketleme işi veriyor musunuz. 5 kişilik ekibiz. Çalışmak isteriz.

Enes
Enes
3 yıl önce

Ben de bu işe giriyorum. Çin’den aldım biraz maliyetli oldu. 1.3M takipçili Instagram sayfamdan satacağım. Kaliteli üretim/baskı yapanlar *** Instagram hesabıma DM atabilir.

mustafa
mustafa
2 yıl önce
Yanıtlanan kişi  Enes

iletişim kurarmısınız?

Ali
Ali
3 yıl önce

Merhaba Arkadaşlar İstanbuldayım Kendim Kalıpçıyım Plastik Sektöründeyim Kendi Şirketim Var Kokulu Telefon Kılıfı Üretim Yapacağım Pazarlama Yapacak Ortak Arıyorum

Erdem Doğan
Erdem Doğan
3 yıl önce
Yanıtlanan kişi  Ali

Merhaba ben 24 yaşında genç bir girişimciyim. Telefon kılıflarında farklı bir tasarımım var ve kesinlikle tercih edileceğini düşünüyorum,umarım beni dikkate alırsınız

Kadir
Kadir
3 yıl önce
Yanıtlanan kişi  Ali

Üstadım *** Gmail adresinden bana ulaşınız

hcalkan
hcalkan
1 yıl önce
Yanıtlanan kişi  Ali

Ben bu işi ek iş olarak evden makine alıp yapmak istiyorum bilgilendirme yapabilirmisiniz

Emre
Emre
3 yıl önce

Firmalardan izinsiz o firmanın telefonlarının kılıfını üretip satmak suç mu. Lisanssız ürün sonuçta

cemal kalyoncu
cemal kalyoncu
3 yıl önce

biz cep telefon kılıfı üretiyoruz her model var ilgili arkadaşların bilgisine ***

Fatih
Fatih
3 yıl önce

Uretebiliyorsaniz cok iyi fikir yanliz kalıp fiyatlari cok yuksek ithal etmek daha ucuza geliyo kalıbı kendiniz cozebiliyorsaniz durum tabi farkli

Murat İN
Murat İN
3 yıl önce

Öncelikle sizi söyle bilgilendireyim. Ben telefon kılıfı ürericisiyim yaklaşık 7 yıldır bu işi yapıyorum. 3d sublimasyon makinesi ile bir yol alamazsınız baskı tekniği olarak çok iyidir baskı çıkmaz ama sorun şurada başlıyor: 1) her model için Türkiye ye kılıf gelmiyor.… Devamını oku »

Gökhan
Gökhan
3 yıl önce
Yanıtlanan kişi  Murat İN

Bende 2 haftadır araştırıyorum olur mu olmaz mimı diye makine fiyatlarına bakıyorum bazıları makul tabi uçuk fiyat ta var.simdi benim anlamadığım bu baskı yapilacak kılıflar şeffaf halde mi toptan alınıyor öyle baskı mi yapılıyor yoksa sade düz siyah yada vb.… Devamını oku »

Ömer
Ömer
3 yıl önce
Yanıtlanan kişi  Murat İN

Murat bey sormak istediğim soru şu hani bu milletin üzerine direk baskı yaptığı seffaf veya kumasımsı kablar varya bunları hangı makıneler ile üretiyoruz.Baskı işini daha öncede yaptım orasında bir zorluk yok.Bu ürettiğimiz sefafa tarzı kap şeklinde en fazla saat’de kaç… Devamını oku »

Fatih
Fatih
3 yıl önce
Yanıtlanan kişi  Murat İN

Mrb murat bey kalıbı cozemiyoruz

Uğur Kütük
Uğur Kütük
3 yıl önce
Yanıtlanan kişi  Murat İN

Murat Bey size nasıl ulaşabilirim
Uğur kütük ben ***

Kursat63
Kursat63
3 yıl önce
Yanıtlanan kişi  Murat İN

Hocam *** dan ulasırmisiniz bana. Bu konu hakkında ihtiyacım var size.
Telefon numaranız görünmüyor.eger benimkisi görünüyorsa arayın lütfen ***

Kadir
Kadir
3 yıl önce
Yanıtlanan kişi  Murat İN

*** Üstad size ulaşmamız lazım…

Nuri bey
Nuri bey
2 yıl önce
Yanıtlanan kişi  Kadir

Abicim bende bu işi yapmak istiyorum
***

Mert
Mert
3 yıl önce
Yanıtlanan kişi  Murat İN

İletişim kurabilirsek pazarlama alanında sizin ile güzel işler belki yapabiliriz.Bizde yeni kurulan bir şirketiz ve bu aşamada ürünlerimize ek farklı kategoriler geliştirmek istiyoruz.İstanbul’da hizmet veriyoruz.Koaly gelsin iyi çalışmalar.

mitat
mitat
2 yıl önce
Yanıtlanan kişi  Murat İN

Murat bey sizinle iteşime geçmek istiyorum …

M.ali oguz
M.ali oguz
2 yıl önce
Yanıtlanan kişi  Murat İN

Sa murat bey ürün katalogunuz varmı mobil yapiyorum bu işi

Onur çakır
Onur çakır
2 yıl önce
Yanıtlanan kişi  Murat İN

Murat bey merhaba nasıl ulaşabilirim size telefon numaranız nedir?

Kenan
Kenan
2 yıl önce
Yanıtlanan kişi  Murat İN

Numaranızı alabilirmiyim

Yasin
Yasin
2 yıl önce
Yanıtlanan kişi  Murat İN

Murat bey merhabalar numaranız gözükmüyor bilgi almak istiyorum ama ulaşım sağlarmısınız tel: ***

İsimsiz yorumcu
İsimsiz yorumcu
2 yıl önce
Yanıtlanan kişi  Murat İN

Murat bey merhaba. İletişim kurabilir miyiz sizinle. Anladığım kadarıyla imalatta yapıyorsunuz.

Abdullah
Abdullah
2 yıl önce
Yanıtlanan kişi  Murat İN

Bu işi yapan birisi olarak çok kaliteli bir yazı yazmışsınız. Ben de benim gibi lise okuyan bir arkadaşımla birlikte bu işe girdik amazon üzerinden satış yapıyoruz daha başlayalı 2 hafta oldu ve sizin de bu konuda bilgili olduğunuz ortada, müsait… Devamını oku »

nejat
nejat
2 yıl önce
Yanıtlanan kişi  Murat İN

Merhana sizin imalat yeriniz var ise bizimle iletişime geçin biz de sipariş var

Ülkü dal
Ülkü dal
8 ay önce
Yanıtlanan kişi  Murat İN

Ben bir bayan olarak yapmak istiyorum, bilginize ihtiyacım var

yunus emre
yunus emre
4 yıl önce

güzel bir bilgilendirme olmuş teşekkürler. size bir sorum olacaktı telefon kılıfı üretimine başlamama az kaldı fakat tek bir sorun var ölçü tutturamıyorum yardımcı olacak birileri var mı ?

Sinan
Sinan
3 yıl önce
Yanıtlanan kişi  yunus emre

Merhabalar Ben Kılıf Üretim İşi Yapmak İstiyorum Fakat Gerekli Makinelerin Temini Hakkında Hiçbir Bilgiye Erişemedim Yardımcı Olabilirseniz Sevinirim Teşekkürler

İsimsiz yorumcu
İsimsiz yorumcu
2 yıl önce
Yanıtlanan kişi  yunus emre

Merhaba yunus bey üretime başlamaya az kaldığınızı yazmışsınız bu konu hakkında beni bilgilendirirmisiniz makineyi nereden aldınız nasıl bi makine

Adem
Adem
4 yıl önce

Yazdığınız yazıları sonuna kadar okudum ve bilgilendirici yazınızdan ilham alarak böyle bir işe girişmeye karar verdim ama kafama birşey takıldı. Son yazdıklarınızda. Evrak dediniz , acaba evrak dediginiz ne oluyor uretecegimiz telefonun markasindan alacagimiz izin için mi yoksa işyeri aćmak… Devamını oku »

Ferit Yaman
Ferit Yaman
3 yıl önce
Yanıtlanan kişi  Adem

Selamlar istanbul da yaşıyorum benim cep telefonu kılıfı tasarımım var bu tasarımın patentinide aldım üretici firmalar ile üretim ve pazarlama konusunda görüşmek istiyorum …
bayilik veren firmalar
iş planları
Yatırımcı Bul
"Kobi Vadisi; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Bu sebeple içeriklere yapılan yorumları araştırma yükümlülüğü yoktur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz yorumları iletişim sayfasından bildirebilirsiniz."
Uyarı: bu sayfada bulunan; bilgiler, içerikler veya yorumlar yatırım tavsiyesi değildir.
google news icon
Google News üzerinden bizi takip ederek, en yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz