Telefon Kılıfı Üretip Satmak

Teknoloji her zaman her yerde önemli rol oynamaktadır. Süs, aksesuar amaçlı ürünler insanların kendi tarzlarına uygun olmasından dolayı herkesin hoşuna gider. Bu yüzden de telefon kılıfı üretimi yapıp satmak sizin için mantıklı bir iş fikri olabilir. Herkesin internetten alışveriş yaptığı bu dönemde, internet üzerinden satış yapmak gerçekten karlı ve mantıklı bir fikirdir. Bu yazımızın sonunda telefon kılıfı nasıl üretilir ve satışı yapılır, yatırım maliyeti ve karlılık oranlarını öğrenmiş olacaksınız. Umarız beğenirsiniz ve başarılı bir telefon aksesuarları satışı yaparak güzel kazançlar elde edersiniz.

Telefon Kılıfı Nasıl Yapılır

Öncelikle telefon kılıfı üretimi yapabilmek için 2 seçeneğiniz bulunmaktadır. Bunlardan birisi, kendiniz makineniz ile üretebilirsiniz. Diğer bir seçenek ise, hazır yapılan ürünlere istenen tasarımı ekleyerek ve fiyat üstüne karlılığınızı ekleyerek satışını yapmaktır. Bu işi uzun süreli devam ettirmek istiyorsanız birinci seçenek daha mantıklıdır. Lakin biraz kar yapıyım yaptığım kar ile de kendime iş kurayım diyorsanız ikinci seçeneği de yapabilirsiniz. Lakin ikinci seçeneği yapmak her zaman daha mantıklıdır. Hem size daha az maliyeti olacaktır ve hem de işiniz gözünüzün önünde olacaktır. Siparişe göre ürün üretip satabilirsiniz. Öncelikle birinci seçeneği uygulamak isterseniz, yani kendi makineniz ile üretmek isterseniz bir makine almanız gerekecek. 3D sublimasyon baskı sistemi almanız gerekecek. Bu makinenin fiyatı 2.500 TL ile 7.000 TL arasında değişiyor. Bu fiyatlar kalitesine ve büyüklüğüne göre seçilir. Eğer büyük bir telefon kılıfı üretim fabrikası olmak istiyorsanız büyük makine tercihiniz olmalıdır. Eğer ki daha çok sadece kar yapıyım diyorsanız küçük makineler size yeterli olacaktır. Bu makine ile telefon kılıfı dışında birçok malzeme de oluşturabilirsiniz. 3D olmak şartı ile. Kulaklık, Cep Telefonu ve Aksesuarları Sektörü

Makinenin boyutu çok büyük olmadığından dolayı evinizde bile bu üretimi yapabilirsiniz. Makinenize sürekli üretim yapabilmek için laserjet (bir tür kartuş) ve mürekkep gerekli olacaktır. Her marka telefona ait ölçüler için telefon kılıfı yapabilirsiniz. İnsanlara özel tasarım yapabilirsiniz ya da belirli çok satanlarda bulunan tasarımları ön plana çıkarabilirsiniz. Kendinize birçok örnek ürün çıkarmalısınız. Örneğin; KEMAL ATATÜRK imzası gibi ya da takım amblemleri gibi standart ürünlerinizi her zaman çok satar ve elinizde bulunacağı için sizi yeni bir tasarım yapmak için uğraştırmaz. Ürünlerinizi ürettikten sonra kendinize satış yapabileceğinizi tahmin ettiğiniz kadar bir stok oluşturabilirsiniz. Peki ya ikinci seçenek olan hazır üretime kar koyarak müşteriye ulaştırmak nasıl yapılır? Bu seçenekte karınız çok daha az olacaktır. Bu aşamada önemli olan kısım ürünleri müşterilere ulaştırabilmek ve satışı yapmak. Hadi ürünü müşteriye bir yol ile, reklam ile ulaştırdınız diyelim, satışını nasıl yapacaksınız? Bu ürününüzün satışını yapmak diğer seçeneğe göre çok daha zor olacaktır. Çünkü zaten bu üretimi yapan firmaların adet/ürün için belirledikleri fiyat belirlidir. En ucuz üretim yapan firma kılıf adedine 19 TL gibi bir fiyat biçmektedir. İsterseniz 1 adet kılıfı 50 TL ye satın karınızı siz belirlersiniz. Lakin herhangi bir telefon kılıfını 50 TL’ye satmanız biraz zor olabilir. 30 TL’ye sattığınızı düşünelim, bu sefer karınız çok düşük olacaktır. Bu iki seçenekten mantıklı olanı ve işinize geleni seçmek size kalmış bir şeydir. Bu işlem işinizi kolaylaştıracaktır. Peki ya iki seçenekte de ürettik diyelim. Ondan sonraki adımlarda neler yapacağız?

Telefon Kılıfı Satmak

Her boyutta telefon kılıfı üretiyorsunuz diyelim. Peki ya nasıl satacaksınız? Yazımızı okumaya devam ederek bunun cevabını da öğrenebilirsiniz.

Dediğimiz gibi her türden telefon için onlarca, yüzlerce örnekler oluşturun. Satışınızı yapmak istediğiniz alanı belirleyin. İsterseniz sadece bunun için bir dükkan açın. İsterseniz bir instagram, facebook sayfası açın, bir internet sitesi oluşturun ya da büyük e-ticaret sitelerinde satın. Ürününüzün satışı yapmak için birçok yol var. Sosyal medyada satış yapmak sizin için uğraştırıcı olabilir. Bir internet sayfası kurmak en mantıklısı ama bunun için bir miktar sermayeniz olması gerekir. Bu seçeneklerden en mantıklı olanı hazır e-ticaret sitelerinden ürününüzü satışa sunmak. Ürettiğiniz ürünlerin örnek fotoğraflarını aliexpress, n11, hepsiburada gibi vb. e-ticaret sitelerine koyun. Hem müşterilere kolay bir şekilde ulaşın. Hem de hiçbir ücret ödemeden (sadece komisyon ile) satışınızı yapmaya başlayın.

Üretim Yatırım Maliyeti

Bu işe kendi üretiminiz ile girdiğinizi baz alarak:

İşyeri, makine, ekipman, hammadde, bilgisayarlar, işyeri için gerekli ihtiyaçlar, resmi belgeler vb. giderler için ortalama 50.000 tl ile 100.000 tl arası bir yatırım gereklidir. İşyerinizi kurduktan sonra daha önemlisi sistemi oturttuktan sonra bu paranın size geri dönüşü ortalama 3-9 ay arası gayet mümkündür. Çünkü ürün üretimi yapan bir tesisiniz var ve daha önemlisi dışarıda gördüğünüz herkes sizin müşteri kitlenizdir 🙂 Üretim aşamasında bu işe girmeyi düşünürseniz kar marjı olarak ortalama %250 civarı baz alabilirsiniz.

Bu işe hazır ürünler ile girdiğinizi baz alarak:

Makine, ekipman, grafiker, ürün stoğu vb. giderler için ortalama 5.000 tl ile 15.000 tl arası bir yatırım gereklidir. Daha sonrasında ise yatırım tutarının geri dönüşü ortalama 3-6 aylık bir süreçtir. Ürün satış aşamasında bu işe girmeyi düşünürseniz, kar marjı olarak ortalama %50 civarı baz alabilirsiniz.kobi vadisi

Yorumlar(3)

 1. Cevap yaz
  Adem yorumu:

  Yazdığınız yazıları sonuna kadar okudum ve bilgilendirici yazınızdan ilham alarak böyle bir işe girişmeye karar verdim ama kafama birşey takıldı. Son yazdıklarınızda. Evrak dediniz , acaba evrak dediginiz ne oluyor uretecegimiz telefonun markasindan alacagimiz izin için mi yoksa işyeri aćmak icin uygulanan basit presüdürler mi. Ben de 3D yazıcı alıp ilk başta hobi sonrada böyle büyük islere girmek istiyorum, heryer de bu konu hakkinda bilgi bulamadim acaba uretecegimiz telefon kilifi gibi esyalarda izin almak zorundamiyiz. Vergi veriyor muyiz e ticaret sitelerin de

  • Cevap yaz
   kobivadisi yorumu:

   Adem bey merhaba, yorumunuz için teşekkür ederiz.

   Sorunuzu özetle yanıtlamak isteriz. Özellikle üretim sektörlerinde yerel işletmelere göre birçok farklı resmi evrak, izin vb. durumun eksiksiz yapılması gerekmektedir. örneğin: bir yemek üretim tesisinde birçok kurumdan izin alınması gerekmektedir. telefon kılıfı vb. işlerin üretim aşamasında da, mutlaka vergi kaydınızın olması gerekir. (vergi kaydı olmayan işletmelerin kanunen ticaret yapması hem yasak hemde suçtur) ama bu dediklerimiz gözünüzü kesinlikle korkutmasın. çok fazla masraf edilebilecek konular değildir. ayrıca bu işlemler genellikle 1 kereye mahsustur (değişkenlik gösterebilir) ardından uzun yıllar sorunsuz bir şekilde işinizi devam ettirebilirsiniz. bilgi almanız açısından da: İş Yeri Açmak İçin Yapılması Gerekenler adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

 2. Cevap yaz
  yunus emre yorumu:

  güzel bir bilgilendirme olmuş teşekkürler. size bir sorum olacaktı telefon kılıfı üretimine başlamama az kaldı fakat tek bir sorun var ölçü tutturamıyorum yardımcı olacak birileri var mı ?

Yorumunuz

Telefon Kılıfı Üretip Satmak
Telefon Kılıfı Üretip Satmak
Telekomünikasyon Sektöründe Popüler İş Fikirleri
Telekomünikasyon Sektöründe Popüler İş Fikirleri
Kişiye Özel Hediye Sepeti - İş Fikri
Kişiye Özel Hediye Sepeti – İş Fikri
Temizlik Ürünleri Satışı Yapmak
Temizlik Ürünleri Satışı Yapmak
2020'de Küçük İşletme İş Fikirleri
2020’de Küçük İşletme İş Fikirleri
Model Oyuncak Dükkanı Açmak
Model Oyuncak Dükkanı Açmak
Bahçe Mobilyaları Satışı Yapmak
Bahçe Mobilyaları Satışı Yapmak
Sigorta Acentesi Açmak - İş Fikri
Sigorta Acentesi Açmak – İş Fikri
Kahvaltı Dükkanı Açmak
Kahvaltı Dükkanı Açmak