Yatırımcı Arıyorum

Yüncü – Yorgancı Dükkanı Açmak

Yün Yorgan İşleri Yapmak

Türkiye örgü örüyor mu? Türkiye’de örgü ipi tüketimi nasıl? Her ürünü hazır bir biçimde satın alabiliyorken bu zahmete girmeyi istiyor mu insanlar?

Her ticari faaliyet para kazanma amacına yönelik olduğuna göre örgü ipi satan bir işletme para kazanır mı, örgü ipi satıcısı ürününü nerede kimlere nasıl satabilir sorusunun cevapları üzerinde durmak gerekli.

Öncelikle örgü örme faaliyeti ile ilgili önemli bir gelişmeyi aktarmakta fayda var. Kıymetli Üniversitelerimizden birinden yapılan açıklamaya göre Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Kurumu desteği ile 81 ilde GeroAtlas araştırması gerçekleştirilmiş. Yaş grubu 60 ile 92 yaş aralığında bulunan kişiler tazelenme üniversitesine devam ediyor ve üst sınıfa geçebilmek için örgü örme koşulu sunuluyor kendilerine. Örgü örenlerin başarı düzeyinin daha yüksek olduğu gözlemlenmiş yine Alzheimer’a yakalanma riskleri örgü örmeyenlere oranla daha düşük olduğu sonucuna varılmış. Araştırmaya katılanlar unutkanlıklarının azaldığını belirtmişler.

Örgü örmek hafızaya iyi gelen, beyni aktif kullanmayı sağlayan bir uğraş olarak çıkıyor karşımıza. Beden sağlığımız akıl sağlığımız ile başladığına göre toplumda bilimsel yaklaşımlar nedeni ile de cinsiyet farkı gözetilmeksizin gösterilecek yararlı bir faaliyet olduğunu söyleyebilir teşvik edilmesi için daha çok çaba sarf edebiliriz.

Yeşil ekonominin önem kazandığı, bilimsel gelişmeler ışığında gelişen teknolojik olanaklarında sağlık için en yüksek verimle kullanılmasına çaba gösterildiği 21. Yüzyıl bilinçli tüketicilerin, önceliği sağlık olan tüketicilerin yılı olacak ve bu alandaki bilinç düzeyi tüketim anlayışı daha da gelişecek.

Örgü İpi ile Para Kazanmak

Siz bir örgü ipi dükkânı açacaksanız ürününüzü örgü örmeyi seven kişilere satacaksınız fakat kazanç elde etmek istediğinize göre örgü severleri beklemek yerine insanlara örgü örme faaliyetini sevdirecek tanıtım çalışmalarına girebilir, örgünün akıl sağlığı için öneminin farkına varıldığı bu dönemi en iyi biçimde değerlendirebilir, satış faaliyetinizi bu yararlı amaç üzerinden geliştirebilirsiniz.

Tüketici talebi yaratacak olumlu bilimsel gelişmelerin ışığında, insanlara keyifli zaman geçirtecek üstelik sonunda kendisinin emeği olan bir ürünü gururla üstünde taşımak fırsatını veren belki kendi tasarımını yaratma olanağı tanıyan bu zevkli eylem kişinin zihinsel becerilerini geliştirecek zihin sağlığını koruyucu etki yapacaktır. Kendilerine bu kadar iyi gelecek bir eylemi buna bağlı olarak tüketimi insanlar eden gerçekleştirmesin ki.

Piyasada oluşan fırsatlar derken hem tüketicinin hem üreticinin hem de perakendecinin yararına gelişebilecek bunun gibi kendiliğinden oluşan koşullardan söz ediliyor. Medya bu değerli gelişmeler pek yer vermese de girişimci adayları ve girişimcilerin piyasayı etkileyecek gelişmeleri yenilikleri gözden kaçırmamaları herkesin yararına oluşacak fırsatları iyi değerlendirmeleri gerekiyor.

Özellikle sosyal medya gibi bir olanağa sahipken ciddi reklam giderleriniz de olmayacaktır. İnsanlar neden örgü ipi alsın sorusuna verecek gündeme uygun çok iyi cevaplarınız var bugünden sonra daha çok insan örgü örmeye başlayabilir, daha çok insan zihinsel kapasitesini korumak için sağlıklı yaşam için örgü örmeyi düşünebilir satış biraz da böyle bir şey onların yarına olan etkinliği siz onlara düşündürtün.

Tuhafiye Dükkanı Açmak

Yazımız ile bağdaşan, Tuhafiye Dükkanı Açmak adlı makaleye de göz atabilirsiniz.kobi vadisi

Yorum(1)

  1. Cevap yaz
    Emine Rama yorumu:

    Kuçuk bir dukkanim var Örguyede aşırı derecede merakımdan dolayi bu işi yapmak istiyorum

Yorumunuz