Yatırımcı Arıyorum

Bir Girişimcide Hangi Özellikler Olmalıdır?

Girişimcilerde Olması Gereken Önemli Özellikler

Her geçen yılı geride bıraktığımızda, gelişen teknolojiyle birlikte birçok girişim meydana geliyor. Girişimcilik genel anlamda incelenecek olduğunda sadece gerekli olan mali ve ilgi çekici fikirler ile gerçekleşmesi mümkün olmuyor. Her girişimcinin iç bünyesinde barındırması gereken birtakım özellikler meydana geliyor. Herhangi bir ürünü ya da hizmeti üretime geçirebilmek için alınabilecek her çeşit risk faktörlerini değerlendirerek ekonomiye kazandırma yöntemleri halk arasında kendi işini kurmak anlamında kullanılıyor.

Ülkemize geç gelen girişimcilik ve fırsatları, şirketlerin tüm sorumluluğunu alabilmek, iş dünyası içerisinde tüm stratejilere hâkim olabilmek, ekip yönetimi ve de ekip becerileri, planlama faaliyetlerindeki kabiliyetleri uygulayabilmek gerekse de kişinin girişimci olabilmesi için yapması gereken birkaç yöntem meydana geliyor. Diğer açılardan bakacak olduğumuzda girişimciliğin hayaller kurmak ve bu hayalleri potansiyel barındıran projelere dönüştürmek ve de bu projeleri hayata geçirebilmek için geçen süre zarfı içerisinde yapılan her bir çalışmayı iç bünyesinde barındırıyor.

Türkiye’deki başarılı girişimcilerin ortak özelliklerini bir kenara bırakıp, amaçlarına odaklanmak daha avantajlı bir durum içerisinde gerçekleşiyor. Genel olarak kişiler, kuracakları her bir işin patronu olmak istedikleri gözlemleniyor. Bu konulara açıklık getirecek olursak iyi bir gelir sahibi olmak, bazı kişilerce bilinmek, prestij kazanmak, bağımsız hareket etmek ve de kişinin her istediği işi yapabilmek girişimcilerin ortak özellikleri arasında sayılıyor.

Girişimcilikte En Çok Aranan Özellikler

Girişimci Olabilmek için Yönetim Becerileri Geliştirmek

Dünya üzerindeki tüm başarılı girişimcilerin içlerinde barındırması gereken özelliklerden bir tanesi de beceri olarak nitelendiriliyor. Her başarılı girişimcinin arkasında beceri gizlidir. İyi bir yönetici olmak için girişimcilerin insan ilişkileri konusunda başarılar sergilemesi, mantık çerçevesi içince vermiş olacağı kararlar, iyi bir şekilde müzakereci olabilmek, oluşturulan planlara sadık kalabilmesi, her konuda sabırlı davranabilmek, büyüyen işlerin yönetimini yapabilme konularını iç bünyesinde barındırması gerekiyor. Girişimci Adaylarının Sıkça Sorduğu Sorular

Girişimci Olabilmek İçin Kişisel Gelişime Önem Vermek

Ülke sınırlarımız ve de dünya üzerindeki her başarılı girişimcinin kendi kişisel gelişimlerini de başarıyla geliştirdikleri gözlemleniyor. Bu özellikleri kişilerin daha verimli daha disiplinli ve gerektiği zamanlar içerisinde risk alabilen yapılar sergilediği belirtiliyor. Yeni iş fikirlerine açık olmaları, sabırlı olmaları, değişimi yönetebilmeleri gibi seçenekler tüm başarılı girişimci olmak isteyen kişilerin ortak özellikleri arasında yer alması gerektiği belirtiliyor.

Girişimci Olabilmek İçin Yaratıcı Özelliklerin Etkileri

Bir girişimci de olması gereken özelliklerden en önemlisi de; yaratıcı bir yanının olması gerektiğidir. Genel olarak çevresindeki insanların düşünemediğini düşünebilmeli, daha fark yaratabilecek projeler üretebilmeli ve de en önemlisi daha önce yaratılmamış bir fikri ortaya atarak o fikrin hayata geçirilmesi için çalışmalar sergilemesi gerektiğidir.

Türkiye’de girişimcilerin ortak özelliklerine baktığımızda, çoğu girişimcinin yapılmış projeler içerisinde bir açık bulup onu geliştirerek piyasaya farklı boyutlar içerisinde çözümler ürettiği ve de projelere daha farklı fikirler kazandırdığı gözlemleniyor. Örnek verecek olursak dünyadaki en büyük projelerden bir tanesi olan Facebook ve Youtube gibi kuruluşlardır.

Girişimciler İçin Başarı Yolları

Girişimci Olabilmek İçin Disiplin Şart

Kişilerin girişimci olabilmesi için her zaman çalışkan bir yapı sergilemesi gerektiği öneriliyor. Bir girişimcinin kolay yoldan gelir elde etmek, hiçbir kimseye hizmet etmemek, işlerin patronu olmak gibi düşünceler içerisinde olmaması ve düşünmemesi gerekiyor. Çünkü bir girişimcinin başarılı olabilmesinin en önemli etkeni disiplin ve çalışmak olması gerektiği belirtiliyor.

Genel olarak insanların hayatlarına bakacak olduğumuzda, çoğu bireyin planlanmış projelerini sonraki aşamalara erteledikleri gözlemleniyor. Kişi başarılı bir girişimci olabilmek için planlı çalışmalı ve de disiplini elinden bırakmaması gerektiği belirtiliyor.

Girişimci Olabilmek İçin İletişim Becerileri Geliştirmek

Girişimciliğin bir numaralı kuralı iletişim olarak belirtiliyor. Herhangi bir bireyin müşteriler, patronlar, ortaklar ya da yatırımcılar ile doğru şekilde ve doğru zaman içerisinde iletişim kurma konularında zorluk çekiyor ise hayallerini de hayata geçirme konusunda zorlanacağı nitelendiriliyor.

Gelişen teknolojimiz ile birlikte kişilerin kendi kişiliklerini ve iletişim becerilerini geliştirebilmeleri için web ortamlarında çeşitli kurslar ve eğitimlerin mevcut olduğu biliniyor. Bu eğitim ve bilgileri bünyesinde barındırdığı takdirde, yatırımcılar, patron ve müşteriler ile ilişkilerini sağlamlaştırarak başarılı bir girişimci olma yolunda sağlam adımlar atmaya başlayabilir. Siz de başarılı bir girişimci olmak ve de yatırım alabilmek istiyorsanız Kobi Vadisi platformunu kullanarak çeşitli yatırımcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Girişim Tanıtmak


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumunuz