Yatırımcı Arıyorum

Bireysel Krediler Hakkında Bilgiler

Bireysel Kredi Almak

Bugün bir çoğumuz için fevkalade önem arz eden bireysel krediler, ihtiyaç duyan bireyin bankaya kredi başvurusu ile sağlanmaktadır. Bankalar ise müşterilerine en avantajlı biçimde kredi sunmaya çabalar iken bir diğer taraftan ticari bankacılık yolunda büyümek için ilerlerler. Bireysel kredi de ve diğer tüm kredilerde müşterilerine çeşitli imkan ve seçenekler sunarlarken, müşteri ise seçenekleri değerlendirerek kendisine en uygun bireysel kredi için başvuruda bulunur.

Hayat içerisinde gösterdiğimiz mücadelede ciddi önem arz eden bireysel krediler, en zor zamanlarımızda imdadımıza yetişmektedir. Burada önemli olan en uygun krediyi seçebilmek ve ödeme planını doğru ayarlayabilmektir. Belirli zaman çerçevesi içerisinde ve süre dahilinde ödeme şekillerine tabi tutularak müşteriye verilen nakit desteği kredi ismini almıştır. Bu kredi ismi ise Latince bir kelime olup güvenmek anlamını taşımaktadır. Evet, burada asıl olan banka ile müşteri arasındaki güvendir. Aldığınız bireysel kredi geri ödeme tarihleri geldiğinde tarafınızca ödeme yapılmaz ise yasal işleme başvurulur. Ancak siz bankaya gider ve ödeme yapamadığınızı ve nedenlerini önceden belirtir iseniz bankanızdaki danışmanınız size yeni bir ödeme planı çıkarma yoluna gidecektir.

Kredilerde karşılıklı güven son derece önemlidir. Bireysel müşteri, yani siz, salt aldığınız kredi için değil, ileride de alabileceğiniz krediler için kredi notunuza çok dikkat etmelisiniz. Bu kredi notu da bankaya verdiğiniz güven ve ödemelerinize gösterdiğiniz sadakat ile verilmektedir. Bir bankadan aldığınız kötü kredi notu diğer tüm bankalardan almak isteyeceğiniz kredileri etkilemektedir. Grek zor zamanlardan rahatça çıkabilmek, gerek zaruri ihtiyaçlar, gerekse keyfi harcamalar için krediler hayatımızda her zaman ihtiyaç duyabileceğimiz bir unsurdur. Bireysel kredilerde her kredinin kendine munhasır maksimum vadesi bulunmaktadır. Şirketler İçin Finansal Destekler

Beşeri finansal ihtiyaç ve istekleri destekleyen bireysel krediler kendi içinde dörde ayrılmaktadır. İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi, ipotekli ihtiyaç kredisi ve konut kredisi olarak karşımıza çıkan bireysel kredileri buyurunuz birlikte tanıyalım.

Bireysel Kredi Türleri Nelerdir?

İhtiyaç kredisi: Bireysel ihtiyaçların karşılanmak üzere talep edilen kredidir. Beyaz eşya alımı, eğitim, tatil yahut ev yenilemek için başvurulan krediler ihtiyaç kredileri ile neticelenmektedir. İhtiyaç kredileri kırk sekiz ay ile sınırlı olup teminatsız verilmektedir.

Taşıt kredisi: Hafif ticari yahut binek taşıtlarda, sıfır km yahut ikinci el olsun, finanse edebilmek ve destek olabilmek amacı ile tüketiciye sunulan kredidir. Kredi teminatı olarak alınan araç ipoteklenir. Elli bin tl ye kadar olan araçların yüzde yetmişi, elli bin tl üzeri araçlarda ise yüzde ellisi karşılanan taşıt kredilerinde maksimum vade ise kırk sekiz aydır.

İpotekli İhtiyaç Kredisi: Ticari amaç için alınmayan ve ihtiyaçlar gösterilerek ipotek gösterilerek alınan mortgage yasası içerisinde kullanılan bir kredidir. Kırk sekiz ay vade ile sınırlandırılmış olan ipotekli ihtiyaç kredisi, borcun bitmesi ile beraber ipotek kaldırılır. Faiz oranı diğer krediler göz önüne alındığında daha makuldur. İpotek ile Kredi Nasıl Çekilir?

Konut Kredisi: Konut alırken finansal destek sağlayan konut kredisi, teminatlı kredi olmakla beraber vadesi yüz yirmi ay ile sınırlıdır. Borcun bitmesi ile birlikte konuttaki ipotek kalkacaktır. Kredi tutarı teminat olarak gösterilen konutun değerinin yüzde yetmiş beşi ile sınırlandırılmıştır.

Gereksinim duyduğumuz bireysel ihtiyaçlarımız doğrultusunda başvurabileceğimiz bireysel krediler, yine ihtiyaçlara istinaden çeşitlenmektedir. Finansal yetersizliklerde tüketicinin imdadına yetişen bireysel kredilerde bankalar arası faiz oranlarında değişiklikler görülebilir. Size en uygun faizi seçmeli ancak yine de her daim çalıştığınız bir bankanız var ise o bankaya öncelik vermelisiniz. Bu size avantaj sağlayabilecek bir detaydır.

Evlilik hazırlıkları, yeni bir hayata başlarken kuracağınız yuvanıza destek, yahut ev yenileme, tadilat, bayramda artan masraflara yönelik bayram kredileri, keza eşya kredileri, teknolojik ürünler, beyaz eşyalar ve muhtelif bir çok hususta bireysel kredilere başvurur ve nakit desteğimizi alırız.

Diğer Kredi Çeşitleri Nelerdir?

Sağlık kredisi de bir bireysel kredi türüdür ki bankalar ve bazı sağlık kuruluşları arasındaki mevcut anlaşmalar ile tüketicinin işi bu noktada çok daha hızlı görülebilmektedir. Uzun vade ve düşük ödemeler ile sağlanan eğitim kredileri de bireysel kredi olup, en çok talep gören krediler arasında yerini almaktadır.

Kredi yahut kredi kartlarının yapılandırmasında da sıkça tercih edilen bireysel krediler bu nokta da rahat bir nefes almanıza vesile olabiliyor. Elbette bireysel kredi alır iken de, hayatımızın her noktasında olabileceği gibi hesaplarımızın kontrolünü tutmalı ve gereksiz riskler almamalıyız.kobi vadisi

Yorumunuz