Yatırımcı Arıyorum

Startup Şirket İçin Finansal Destekler

Startup Şirket Kurmak

Fikirler cesaretiniz ile buluştu ve aklınızdaki startup şirketi hayata geçirmek istiyorsunuz. Her şey fevkalade net ve olması gerektiği gibi ancak önemli bir husus var. Hemde her şeyin anahtarı olan bir husus; maddiyat. Start up şirketi kurmak istiyor ancak finansal desteğe ihtiyaç duyuyor iseniz yazımızı sonuna kadar okumanızı öneririz.

Eğer ailemiz bize bu hususta destek olmuyor yahut olamıyor ise üzülmeyiniz ve kimseyi de üzmeyiniz. Siz geleceğinize ve planlarınıza odaklanmaya devam edin. Eğer bankalardan destek alırım düşüncesinde iseniz bu seçeneğin beklediğiniz kadar kolay olmayacağını hatırlatmak isteriz. Yeni kurulacak olan bir şirkete kredi vermek bankaların çok yanaştığı bir durum değil maalesef. Bazı bankalar altı aydan uzun süredir aktif görünen şirketlere kredi verebiliyor ancak bu bankaların verdiği kredilerde çok yüksek meblağlarda olamayabiliyor. Elbette başvurarak şansını denemelisiniz.

Melek yatırımcılar startup şirketlerde de kendilerini gösteriyor. Şirketinizden hisse alarak sizlere finansal destekte bulunuyor ve size ayrıca mentörlük yapıyorlar. 50.000 liralık yatırımdan daha az bir finansal destek bekliyor iseniz size kuluçka merkezleri de yardımcı olabilir. Private eguities olarak telaffuz edilen özel sermayelerde size kaynak olabilir, özellikle halka açılma hususunda büyük yardımcı olabilirler. Ayrıca devlet girişimleri, başta KOSGEB olmak üzere startup şirketinizin kuruluşunda arkanızda durabilir. Ayrıca TUBİTAK‘ ta bir çok girişimciye büyük destek olmaktadır. Size en uygun şartlara karar verdikten sonra finansal gidişatınızı belirleyebilirsiniz.

Start-up İçin İş Planı

Tüm bunlardan evvel ciddiyetle hazırlanmış bir planınızın olması şart. Plansız gerçek bir girişim yapılamaz. Büyük hayal kırıklıkları yaşamamak için alternatifli planınızın olması son derece önemlidir. Ayrıca yapmak istediğiniz iş hakkında kendinizi geliştirmeniz ve bilgi sahibi olmanızda çok önemli. Net bilgiye sahip olmadığınız bir işte finansal kayıplar yaşamanız kaçınılmazdır. Finansal destek alanların sıkça yaptığı bir hata, finansal planlarının dışına çıkarak zaman zaman gereksiz harcamalara girmeleridir.

Bir startup şirketinin başında iken mümkün olduğu kadar harcamalardan kaçınmalı, finansal planınıza sadık kalmalısınız. Gereksiz masraflar sizi ileri ki dönemlerde zora sokabilir. Yapacağınız kapsamlı araştırmalar ve analizler ayrıca sizi finansal anlamda çıkmazlardan koruyacaktır. Bu hususta arzu ederseniz profesyonel destekte alabilirsiniz.

Not: yeni kuracağınız iş ile ilgili ayrıntılı içeriklere ulaşmak için, iş planları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Start-up Projeleri İçin Girişim Tanıtımı

Kurmuş olduğunuz veya kuracağınız startup şirketinizde ihtiyacınız olan her şeye sahip olduğunuz aşikar. Finansal anlamda da nitelikli harcamalara gider iseniz gelecekteki riskleri en aza indirebilirsiniz. Startup şirketinizi kurarken aynı zamanda düzenli bir işiniz var ise özellikle ilk aylarda bu işinizi bırakmamanızı öneririz. Bu sizi zor durumlar karşısında büyük streslerden koruyacaktır. Kendinize finansal anlamda destek vermenin bir yolu da; startup şirketiniz ile alakalı tanıtım ve reklamları yapar iken ayrıca ücretsiz pazarlama ve reklam yollarını araştırmak ve bulmak olacaktır.

Örneğin sosyal medya bunun için biçilmiş kaftandır. Ayrıca internet dünyasındaki bir çok yeniliği hayatımıza ilk dahil edenlerden olan Kobi Vadisi sayesinde ulusal ve uluslararası platformda kendinizi ve girişimlerinizi tanıtabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken; kobivadisi.com / Girişim Ekle adresini ziyaret etmek ve startup ve girişim projelerinizi tüm dünya genelinde tanıtmak olacaktır.


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz