Yatırımcı Arıyorum

İşletme İçin Pinterest Kullanmanın Faydaları

İşletmede Pinterest Sosyal Medya Hesabını Kullanmak

Pinterest, görüntülerin gücüne odaklanan bir sosyal ağdır. İşletmeniz için kullanıldığında sosyal medyadaki meslektaşları olan Twitter ve Facebook’tan çok farklı olduğu için, yepyeni bir dizi kuralla iyi bir uygulama sunar. Bazı işletme sahiplerinin Pinterest’i nasıl kullandıklarını ve iyi geliştirilmiş bir pazarlama planına nasıl sahip olduklarını keşfedebilirsiniz

Ardından, bu teknikleri yeni sosyal medya etkinliklerinde şirketiniz pazarlama stratejinize dâhil ederek sizde Pinterest kullanmaya başlayabilirsiniz.

İşletme İçin Pinterest Kullanarak Neler Yapılabilir?

Ürünlerinizi Tanıtın

Fiziksel ürünler satıyorsanız, Pinterest’i kullanmanın en belirgin yollarından biri, bu ürünlerin görüntülerini paylaşmaktır. Fotoğraflarınızda farklı renk, stil çeşitliliği uygulanabileceği gibi hatta ürünlerinizi kullanan müşterilerinizin fotoğraflarını bile yayınlayabilirsiniz. Ürün olarak bir pin belirtmek için, ürünlerinizin tanımına dolar işareti (yani, 1 TL) ile bir fiyat ekleyin. Bu aynı zamanda Pinterest hediyeler bölümüne girmelerini sağlayacaktır.

Blog Gönderilerinizi Öne Çıkarmak

Blogcular, blog gönderilerini vurgulamak için Pinterest’i kullanırlar ve yayınladıkları içeriğin görsel dizinlerini oluştururlar. Bunun için blogunuzdaki fotoğrafları veya diğer grafikleri kullanmanız gerekir; böylece Pinterest yayınınız sabitlendiğinde izleyiciyi çekebilmek için doğru görüntüye sahip olacaktır.

Videoları Paylaşmak

Video tanıtımı bir blog tanıtımı ile tam olarak aynı şekilde çalışır. Ancak videolarınızı doğrudan Pinterest’e gömebilme imkânınız vardır. Çevrimiçi videoların işletme sahipleri için çok güçlü olabileceği herkes tarafından bilindiğinden küçük bir işletme de Pinterest’i birçok kişiye ulaşmak için bir yol olarak kullanabilirsiniz.

Piyasa Araştırması Yapmak

Pinlemeler yaparak bir sürü sayfayı ziyaret ettikten sonra, ne olduğuna bir bakmanın zamanı geldi. İnsanlar onu seviyor mu yoksa reddediyor mu? Yeni takipçiler alıyor musun? Kim olduklarını, ne yaptıklarını ve diğer ilgi alanlarını görmek için pinlerinizle etkileşime giren kişilerin profillerine bakıp incelemeniz lazım. Bu, ilerlemeye devam ettiğiniz içeriği uyarlamak için harika bir yoldur.

İşbirliği İçin Bir Alan Yaratmak

Pinterest de bir grup etkinliği olabilir. İşbirliği alanı olan panoları belirleyebilir, grup sabitlemesi ve tartışmalara katkıda bulunanları ekleyebilirsiniz. Bu, ekibinizle beyin fırtınası yapmak, fikirlerini paylaşmak ve birbirlerinden öğrenmek için mükemmel bir yoldur.

Web Sitenizi Genişletmek

Pinterest’teki etkinliğiniz bağımsız olmak zorunda değildir. İşinizde yaptığınız diğer çevrimiçi pazarlama etkinliklerini oluşturmak için Pinterest’i kullanabilirsiniz. Bir fikir, şirket web sitenizde bulunan statik içeriğin görsel versiyonlarını oluşturmaktır. Hakkımızda panosu ile bu referansları oluşturabilir ve hatta iş geçmişinizi fotoğraflarla belgeleyebilirsiniz. İşletmeler İçin En Popüler Sosyal Medya Siteleri

Müşterileri, İş Arkadaşlarını ve Diğerlerini Vurgula

Amacınız kendi işinizi tanıtmak ve web sitenize veya blog’unuza trafik çekmek olsa da, diğerlerinden harika görüntüler, içerik ve bilgileri vurgulayan panolar oluşturmayı da düşünmelisiniz. Bunu yapmanın bir yolu, kendi müşterilerinizi içeren bir pano oluşturmaktır. Ayrıca hedef kitlenize hitap eden genel panolar oluşturabilir ve çeşitli kaynaklardan gelen çeşitli görüntüleri birleştirebilirsiniz. Bunun güzel bir örneği, çeşitli pazarlama önerileriyle bağlantılı pinleri içeren bir panodur.

Ayrıca özel müşterileriniz, tedarikçileriniz, desenleriniz ya da ileriye dönük moda fikirleriniz varsa, bunları gizli sadece sizin görebildiğiniz panolarda biriktirme imkânı bulabilirsiniz.

İşletme İçin Pinterest’te Kimlik Oluşturmak

Pinterest, diğer sosyal medya sitelerinde olduğu gibi, yalnızca potansiyel müşterileri çekmek ve satışlar ile ilgili değildir. Ayrıca, sektörde bir otorite olarak marka bilinirliği, kendinizi ve markanızı oluşturma konusunda giderek daha fazla önem kazanıyor. Ancak bunu yapmak için yaratıcı olmalısınız. Ne de olsa, herkes çevrim içi görüntü panosuna güzel resimler ekleyebilir. Bu yüzden, Pinterest’i yaratıcı bir şekilde kullanmaya odaklanmalısınız. Bunun yanında işinizle ilgili desen, model, renk, modayı pinleyerek şirketiniz için büyük bir bilgi bankası edinebilirsiniz.

Pinterest sayfanız üzerinden şirketinize bir kimlik verin. Başka bir deyişle, şirketinizi kişiselleştirerek ve her çalışanın sabitlenmiş görüntüleriyle kim olduğumuz gibi panolar oluşturarak, sadece bir ürün veya hizmetten daha fazlası olduğunuzu gösterebilirsiniz. Ayrıca, şirketinizin daha birey ve gerçek olmasını sağlayarak, şirketinizin katıldığı etkinliklerden veya fuarlardan görüntüleri de paylaşabilirsiniz. Bu şekilde ziyaretçilerinizin pinlerinizi paylaşarak aynı anda çok büyük bir kitleye yayılmasını sağlayabilirsiniz.

Web site trafiği

Her işletme web sitesinin daha fazla popüler olmasını ister. İşte tam bu aşamada devreye yine pinterest girer. Pinterest sayfanızda paylaşacağınız her içerik için web sitenizin ana sayfasına veya ilgili sayfasına backlink alabilirsiniz. Böylece hem şirket web sitesine seo anlamında fayda sağlar hemde doğru kitlelere ulaşmanızda büyük desteği olur.

Pinterest güzel görüntüler için harika bir platformdur ve seçtiğiniz görseller şirketiniz hakkında çok şey söyleyebilir. Şayet hazırlayacağınız sayfanızı kreatif olarak tasarlarsanız sosyal medya sitesini kullanmanın daha da fazla yararı keşfedebilirsiniz.

Kobi Vadisi Pinterest Hesabını Takip Edebilirsiniz 🙂

Kobi Vadisi platformu, tüm sosyal ağları etkin bir şekilde kullanmaktadır. Aynı zamanda Kobi Vadisi pinterest sayfamızda aktif bir şekilde yeni kitlelere ulaşmaktadır. Platformumuzda yer alan birçok içeriğe ilk siz ulaşmak istiyorsanız Kobi Vadisi Pinterest sayfasını takip edebilir, beğendiğiniz içerikleri pinleyebilirsiniz.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz