yatırımcı arıyorum

Network Marketing Kazandırır Mı?

Network Pazar, internet ve bilgisayarların hayatımıza girmesi ile küresel düzeyde ekonomi dünyasında yerini almış bir ticaret biçimi.

Bireylerin bilgisayar başında ürün alıp sattığı, dahil oldukları işletmenin sistemi üzerinde kayıtları takip edilebilen bir tür bayilik ve distribütörlük faaliyetleri ile şekillenen, çalışma zamanının kişinin kendisi tarafından belirlendiği, satışlarında prim aldığı, eklediği her yeni üyede primlerinin arttığı ve eklenen üyelerden de hesaplarına belli bir oranda kazancın eklendiği satış-pazarlama modeli.

Kozmetik, sağlık ürünleri, temizlik ürünleri gibi pek çok sektörde Network satış Ağı bulunuyor. Network satış ağına dahil olan bayi ve distribütörler ile görüşüldüğünde yaptıkları işten ve kazançlarından oldukça memnunlar. Satış ağında çalışanlar kesinlikle ürünlerine güveniyorlar ve satarken de tanıtırken de bu güvenle anlatıyorlar ürünlerini.

Ürün-Bayi-Distribütör-İşletme arasında güven bağının güçlü olması, satışlarındaki başarının önemli etken sebeplerinden biri. Avantajlarına gelince çalışanların eşit fırsata sahip olması, özgür zamanlı olup çalışma sürelerinin kişinin kendisi tarafından belirlenmesi, deneyim gerektirmemesi sayılabilir.

Network sistemler, oluşturulma biçimleri, sunum teknikleri ile Üniversitelerde eğitimi verilen bir alan haline gelmiş. Yakın gelecekte tüm ticaretin internet üzerinden gerçekleşeceği düşünülür ise, eğitim kurumlarının internet ticaretinin eğitimini vermenin ve teknolojiyi kullanma alışkanlığını kazandırmanın çabası içinde olduğu söylenebilir.

Network Marketing faaliyetini yürüten firmalar, sektörün çalışma mantığını açıklayan çok hoş bir hikâyeyi film olarak hazırlamışlar. Filmin adı; BORU HATTI.

İki arkadaş uzak bir köye su taşıyarak para kazanmaktadırlar. İçlerinden biri suyu ellerinde taşıyarak götürmenin zorluğunu yaşadıkça başka bir yol bulmaya karar verir ve düşüncesini arkadaşı ile paylaşır. Su kaynağından suyu, diğer köye inşa edecekleri boru hattı ile aktaracaklardır. Arkadaşı bu fikir’e hiç olumlu yaklaşmaz ve eli ile taşımaya devam eder.

Düşünceye itiraz eden para kazanmaktadır evini almış bazı hayallerini gerçekleştirmiştir fakat sağlığı gittikçe bozulmakta bedenen çalışmanın verdiği yorgunluğa ve bitkinliğe dayanamamaktadır. Sonunda hasta olur ve çalışamaz hale gelir. Boruyu döşeyen ise Üç yılın sonunda nihayet boru hattını tamamlamış suyu köye aktarmış her akan su miktarından sonra parasını kazanmaktadır, üstelik sistem kendisi işlemekte, o hiç yorulmadan zenginleşmektedir.

Network Pazar sisteminin işleyişi ve mantığı ancak bu kadar mükemmel anlatılabilirdi. Başarılı bir örnek ile oldukça sade açıklamışlar. Bir satış ağı kuruluyor her üye, kendisinden sonra getirdiği üyenin satışından veya getirdiği üyeden belirli bir miktar kazanç elde ediyor. Hesaplarına boru hattında ki hikâye de anlatıldığı gibi sürekli bir gelir akışı sağlanıyor.

Mevcut pazarlarda çalışanlar işlerini severek yapıyorlar. Düzenli olarak seminerler, eğitim çalışmaları veren toplantılar gerçekleştiriyorlar. Pazar’da sınır bulunmuyor, küresel düzeyde faaliyet gösteriyor, satış ağını her bir birey ile tüm coğrafi alanlara yaymak istiyorlar.

Kaynakların belirttiğine göre, Network Marketing Carl Rehnborg tarafından 1934 yılında kurulur. Bu pazarı kurmasına sebep olan olayı ‘Tavsiyenin Gücünü Fark etmek’ olarak açıklar Rehnborg. Türkiye bir dünya markası ile beraber ilk kez 1994 yılında tanışır Network Marketing ile.

Sektörü savunanların görüşüne göre işletmeler için ekonomik aynı zamanda bu özelliği ile müşteri kitlesi için de ucuz bir sistem. Tüm nakliye giderleri düştüğünden ürüne ilave bir maliyet gideri payı eklenmiyor. Ürün ile müşteri arasında gereksiz nakliye giderleri, depolama, tedarikçi bulunmadığından üretimden tüketiciye sadece tek tip aracı ile ulaşan ürün oldukça ekonomik fiyatlara satılabiliyor.

Sistemin doğal bir akışı olsa da bireyin çabası ile gelirin artacağı bir satış sistemi Network, Kişinin ne kadar çok bireye ulaşabildiği, ürünü tanıtabildiği kişisel başarı grafiğini oluşturuyor.

Sektörde yıllarını geçirmiş olan Distribütörlerin bazı satış tekniklerini paylaştıklarını yeni üyeler için rehber olduklarını gözlemliyoruz. Öncelikle sadece Distribütör çalışması ile bu iş olmaz diyorlar. Ürünlerinizi, devamlı tercih edecek müşteri portföyü oluşturun ve yeni distribütör kaydı almaya çalışın tavsiyesinde bulunuyorlar.

Sürdürülebilir verimlilik tanımını kullanmışlar, günde belirli birkaç saatinizi hedeflerinizi gerçekleştirmek için mutlaka harcayın diyorlar, serbest zamanlı diye rahat davranmayın ya da boş vermeyin sabır ve inat ile birkaç saatinizi işinize ayırmaya özen gösterin mutlaka netice alacaksınız diye de ilave ediyorlar.

İnternet ortamını kullanmalarını da özellikle öneriyor mesleğin tecrübeli bayi ve distribütörleri. Bağımsız çalışmak isteyen, satış ve internet ortamını seven bireyler için tam zamanlı ya da yarı zamanlı yapılabilecek dijital çağın mesleklerinden biri NETWORK MARKETİNG.


Kobi Vadisi ios uygulama

kobi vadisi

Yorumunuz
Yeni Bayilikler

bayilik veren firmalar

Yeni İş Planları

iş planları
sponsor arıyorum
"Kobi Vadisi; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Bu sebeple içeriklere yapılan yorumları araştırma yükümlülüğü yoktur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz yorumları iletişim sayfasından bildirebilirsiniz."
google news icon
Google News üzerinden bizi takip ederek, en yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz

Network Marketing Kazandırır Mı?

okuma süresi: 4 dk
0