Yatırımcı Arıyorum

Süper Bir Fikrim Var, Fakat Param Yok

İş Fikrime Yatırımcı Bulmak İstiyorum

Günümüz teknolojisi sayesinde her geçen gün biraz daha büyüme kaydeden iş hayatı ve de Pazarlar üzerindeki sirkülasyon gittikçe popüler hale gelerek yeni yatırımcılarını arıyor. Yatırım almak günümüz iş fikirleri üzerinde girişim açısından bakıldığında bir araçtan çok amaç haline bürünmüş durumda devamlılığını koruyor. Girişim adı altında başarılara etki eden belli başlı faktörlerin birçoğu geri planda kalabiliyor. Genel açıdan bakacak olursak yeni yatırımcıların yakından ilgilendiği de bu faktörler oluyor.

Fakat bu durum yatırımcıdan yatırımcıya değişim göstererek ilerleme kaydediyor. Süper fikrim var ama param yok gibi düşünceleriniz var ise Kobi Vadisi platformunu ziyaret ederek çeşitli projelere göz gezdirebilir, yeni yatırımcılar ile irtibat kurarak hayalinizdeki işleri yapma şansına bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

İş Fikirlerinin Yeni Yatırımcıya Ulaşımı

Ülkemizde her geçen gün iş hayatı üzerinde çeşitli yeni iş fikirleri ortaya atılıyor. Fakat bu iş durumlarının gerçekleşmesi için belli başlı odak noktalar oluşabiliyor. Yeni fikirler, yatırımcılar, üretim ve benzeri birçok tabir iş hayatı üzerindeki çalışma noktalarını etkisi altına alabiliyor. Kişinin üretmiş olduğu ve de kendi açısından oldukça ilerletebilecek bir iş fikri olduğunu varsayarsak, yeni yatırımcı karşısına çıktığında işini pazarlayabilmesi için yapması gereken birkaç püf nokta oluşabilir. Örnek İş Fikirleri

Kişinin sahip olduğu işi hızlı bir şekilde büyüme kaydediyor olmalıdır. Örnek verecek olursak her ay içerisinde yüzde otuzluk bir büyüme kaydetmesi gerekiyor. Çünkü yatırımcı açısından düşünülecek olursak fikirler ya da iş fikrini bulması değil, işinde ne kadar yükseldiğiyle ve de işine ne kadar hâkim olduğunu hissettirmesi fikir sahibinin yatırımcının gözü üzerinde olumlu bir davranış olarak düşünmesini sağlayacaktır. Bir sonraki aşamasının ise iş dünyasındaki sahip olduğu ekibinin kalitesini ve de sadece iş odaklı çalışmalar yürütüldüğünü yatırımcıya hissettirmeli. Çünkü yatırımcının gözünde ekip çok önemli bir faktör olarak gözlemleniyor. Son aşamada ise iş fikri sahibinin hedeflerinin Pazar potansiyelinden çok daha yükseklerde olmasını hissettirmelidir. Örnek verecek olursak, şirketin 200 milyon doların üzerindeki bir kademeye çıktığını şimdiden görülebilmeli. Çünkü yatırımcı büyümek daha fazla kazanç elde etmek istiyor. Genel anlamda hiçbir yatırımcının küçük işlerle ilgilendiği pek fazla görülmüş değildir.

Dünyaya genel olarak baktığımızda iş dünyasındaki yatırımcıların ve girişimcilerin arasındaki iletişim genel anlamda hiçbir şekilde anlaşılabilir değil. Bu durum iş hayatı için çoğu zaman etki bıraksa da genel anlamda iyileşme odaklı olduğu gözlemleniyor. Bu tarz durumlardaki girişimcilerin yatırım almalarıyla ve de yatırımcılar üzerindeki sahip olunan ön yargıların yok edilmesi durumunda çalışmalar yapılabilir. Kişilerin düşünceleri analiz edildiğinde iş fikri sahibinin “yeni yatırımcıların bulunmasının zor olduğunu” gibi düşünceleri ortaya çıkıyor. Bu gibi düşüncelere kapılmadan önce Kobi Vadisi platformunu ziyaret ederek düşüncelerini yazabilir ve de melek yatırımcılar ile istediğiniz fikirleri gerçekleştirebilirsiniz.

Yatırımcıları Etkilemek İçin Yapılması Gerekenler

Öncelikle yatırımcıyı etkilemek ve fikirlerinizin onu etkisi altına alabilmesi için profesyonel davranmalısınız. Şirket isminizin olmaması durumunda, yatırımcı ile konuşurken kesin bir isimden bahsetmelisiniz. Herhangi birine sitenizin bir logosunu ve de basit bir web sitesi oluşturulmalıdır. Oluşturulan sitenin mail uzantılarını alarak, birkaç adet kartvizit bastırıp yatırımcıya vermelisiniz. Bir sonraki aşamada ise kendiniz olmalısınız. Girişimcilerin yeni yatırımcıları etkilemek için çeşitli değişik davranışlar içerisine girdikleri gözlemlenmiştir. Bu gibi davranışlardan uzak durarak kendinize güvenmeli ve işi başaracağınıza inandığınızı yeni yatırımcıya hissettirmelisiniz. Sonraki aşama ise profesyonel bir ekibinizin olmasıdır. Yeni yatırımcılar fikirlerden daha çok kişinin sahip olduğu ekip üzerine yatırımlar yaptığı gözlemlenmiştir. (Melek Yatırımcıyı Etkilemenin Yolları)

Muhasebeler, avukatlıklar ve de danışmanlık gibi hizmetlerin hangi yerlerden karşılandığı konusunda bilgi sahibi olmalısınız. Sonraki aşamada ise mutlaka işe kendinizi odaklamanız olacaktır. Yeni yatırımcılar ilk olarak sınırlı bir seviyeden başlayarak hızlı bir şekilde yükselebilirler. Bu gibi durumlara hazırlıklı olunmalıdır. Sonraki aşamada ise net bir iş planınızın olmasıdır. Yeni yatırımcıların birçoğu karşılarında net maaş ile brüt maaş farkını anlayabilen bir iş fikri sahiplerini görmek istedikleri gözlemleniyor. Son olarak ise iş fikri sahibinin birden fazla stratejisinin olması gerekiyor. Durum isteği gibi gitmediği takdirde diğer planlarını devreye sokarak yeni yatırımcıyı etkisi altına almayı hedeflemelidir.

Fikrime Nasıl Yatırımcı Bulabilirim?

İş fikirlerinize yeni yatırımcılar bulmak ve büyümek için Kobi Vadisi yatırımcı bul sayfasını ziyaret edebilir, projeleriniz ve fikirleriniz için ilan verebilirsiniz.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz