Yatırımcı Arıyorum

Yeni Bir Ürünü Lanse Etmenin Maliyetsiz Yolları

Yeni Çıkan Bir Ürünü Tanıtmanın Ücretsiz Yolları

Yeni bir ürününüz varsa muhtemelen müşterilerinize bu ürünün tanıtımını yapmak için can atarsınız. Fakat geçmişte birkaç yeni ürün piyasaya sürdüğünüzde çok başarılı olamadıysanız, bu yeni ürününüzü tanıtmak için farklı yollar aramanız gerekir. Fakat her firmanın bunu yapabilmek için büyük bir pazarlama bütçesi olmayabilir.

Başarısız olan ürünler için tanıtım masrafları her zaman daha yüksek olur ve eğer bütçe sizin için önemli bir kriterse lansman yapamazsınız! Fakat işletme bütçenizi sarsmadan iyi bir lansman yapmanız mümkündür.

Ürün Nasıl Lanse Edilebilir?

E-posta Gönderin

Müşterilerinize yeni bir ürün hakkında bilgi vermenin en hızlı ve en kolay yollarından biri hedef müşteri kitlenize bir e-posta göndermektir. Bu e-mailde müşterilerinize bol miktarda bilgi vererek ürününüzü neden tercih etmeleri konusunda cazip olan özellikleri sunabilirsiniz. Bu e-mail ile ürününüz hakkında daha fazla merak uyandıracak vurgular yaparak, potansiyel bir satış yapma şansını yakalamak mümkündür.

Blog Yazın

Blog yazmak, insanların yeni bir ürün başlattığınızı bilmelerini sağlamanın nispeten ucuz bir yoludur. Ürün hakkında yazılacak blok ile ürünün tüm temel bilgileri anlatılabilir ve ağızdan ağza pazarlama için iyi bir başlangıç yapılabilir. Ürünün piyasaya sürülmesinden çok önce blog yazmaya başlandığında, ürün için bir beklenti havası yaratmak mümkündür. Bu blog da tanıtımı yapılacak ürünün bilgi ve fotoğraflarını paylaşmanın yanı sıra sürekli güncellemeler yapılmalıdır. Ayrıca ürün geliştirmeye yönelik olan kilit kilometre taşları hakkında ara ara bilgiler vermek, ürünü kısa zamanda bir numaralara çıkarabilir.

Not: ürün üreticiliği yapmaya karar verdiyseniz, Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan ürün üretim rehberi içeriğini incelemenizi öneriyoruz

Sosyal Medya Katılımı Sağlayın

İşinizi ve bir ürünü tanıtmanın en etkin yollarından biri de hedef kitlenizi sosyal medyaya dâhil etmeyi de içermelidir. Piyasaya sürülecek yeni bir ürününüz olduğunda, duymayı bekleyen bir kitle oluşturduysanız bu kitlenize sosyal medya üzerinden yeni ürününüzü tanıtabilirsiniz. Aynı bloğunuz da olduğu gibi düzenli güncellemeler yaparak, takipçilerin dikkatini ürün üzerine çekerek takipçilerinizin izlemede kalmasını sağlamak mümkündür. Yeni ürün hakkında web sayfasında yeni şeyler yazmanın yanı sıra, ar-ge ürün geliştirme çalışmaları ve canlı müşteri incelemeleri ile video röportajları ekleyebilirsiniz. Video pazarlama istatistikleri bunların ikisinin de yeni ürün tanıtımında çok etkili olduğunu göstermektedir. Günümüzde sosyal medyanın gücü inkâr edilemez bir gerçektir ve bu gücü bir ürününü tanıtımında kullanmak akıllıca bir pazarlama taktiğidir.

Ürünü Etkili Şekilde Tanıtma Yöntemleri

Hedef gösterin

Müşteriler bir satın alma işlemi yapmak için web sitenizi ziyaret ettiğinde, bu, sitenizi terk etmeden önce onları yeni ürüne yönlendirmek için bu ürünü hedef gösterebilirsiniz. Bu ürünü hedeflemek için mükemmel bir fırsattır. Müşterileriniz internet mağazanızdan ayrılmak üzereyken, onlara heyecan verici yeni bir ürün olduğunu bilmelerini sağlayarak, yeni ürünle ilgili sayfaya yönlendirebilirsiniz. Bunu bir paylaşımın altına eklenen hedef ürüne götüren buton ile yapmanız mümkündür.

Etkileyici Bir Yardım Alın

Ürününüzü tanıtmak için yardım isteyebileceğiniz, çevrimiçi olarak erişebileceğiniz site, kişi ya da kurumlar olabilir. Yüksek izleyici sayısına sahip bir kanalda yeni ürün ya da hizmetinizin bloğunu ve videolarını farklı bir yolla tanıtabilirsiniz. Yaptığınız bu reklamla sitenize, blogunuza ya da sosyal medya hesaplarınıza çekmeye çalıştığınız takipçilerinize, hem yeni ürünü tanıtabilir hem de satışta olan ürünlerinizden satış yapabilirsiniz.

Bir Yarışma Düzenleyin

Herkes bir şeyler kazanma fırsatı veren etkinleri sever. Bu gerçeklikten yola çıkarak bir yarışma başlatabilirsiniz. Bu yarışma ile yeni ürününüzü ödül olarak verebilir ve bu sayede çok fazla kitleyi çekebilirsiniz. Yalnız bu yarışmayı düzenlerken, müşterilerinizin yarışmada yer alması için rekabeti yeterince ilginç hale getirmek zorundasınız. Ayrıca yarışmayı değişik mecralarda mümkün olduğunca çok duyurmaya çalışmalısınız. Ürün Geliştirme Nedir?

Bir Hashtag Başlatın

Hiç hashtag görüp neyle ilgili olduğunu merak ettiniz mi? Bir sohbeti başlatmak ve devam ettirmek için kullanılmışlardır ancak yeni ürününüz de ilgili bir sohbete başlamak için de harika bir yoldur. Yalnız hashtag başlatırken benzersiz, markalı, akılda kalıcı ve hatırlaması kolay bir etiket bulmanız gerekir. Bu noktada da yaratıcı bir beyin fırtınasına ihtiyacınız olacağını göz ardı etmemelisiniz.

Günümüzde sosyal medyanın gücü herkes tarafından kabul edilmiş bir gerçektir. Herhangi bir konuda tek bir gönderi ile yada hashtag ile binler hatta milyonlarca kişiyi etkilemek ve peşinden sürüklemek mümkün iken neden bu güç lansman için kullanılmasın.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi
Abone Ol
Bildirim Alın
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments