En Popüler Bayilikler – 2022 Yılının En İyi Bayilik / Franchise Listesi

Ayrıntılı liste için tıklayın

Gıda > Et Ürünleri sektöründe bayilik veren; en yeni firmalar, markalar, şirketler, kurumlar.

 

Öne Çıkan Firma

Naret Bayilik

Naret Bayilik Bilgileri Firmamız 1970 yılında kurulmuş sektörün öncü kuruluşlarındandır. En son teknolojiyle donatılmış et ve et ürünleri işleme fabrikasında...
 • Gıda
 • Bayilik

Banabi Bayilik

Önemli uyarı: bu firmanın, yemek sepeti banabi firması ile alakası yoktur. Banabi olarak Türkiye’nin en hızlı büyüyen markalarından biriyiz. Türkiye...
 • Gıda
 • Bayilik

King Chicken Franchise

Merkez Ülkesi : Türkiye Şehir : İzmir İlçe : Urla Kuruluş Yılı : 2019 İşletme Adedi : 1 Franchise Adedi...
 • Gıda
 • Franchise

Chicky & Dany Franchise

2019 yılı itibariyle 7 farklı ilde 20 şubeye ulaştık . Chicky&Dany tüketicilere hızlı, hijyenik, kaliteli, lezzetli ve ekonomik ürünler sunmayı...
 • Gıda
 • Franchise

Balkara Et Döner Franchising

Neden Ucuz -Çünkü biz et üretiminin her safhasını sadece biz üretiyoruz.Hayvanın yemini kendi tarlalarımızda yetiştirdiğimiz yem ile besliyoruz.Biz aracı (kasap,et...
 • Gıda
 • Franchising

Tavuktime Franchise

Tavuktime Franchise Bilgileri Bünyesinde faaliyet gösteren Pidemania markası ile Türkiye geneline yayılarak büyük bir başarı elde eden Mania Gıda LTD....
 • Gıda
 • Franchise

Naret Bayilik

Naret Bayilik Bilgileri Firmamız 1970 yılında kurulmuş sektörün öncü kuruluşlarındandır. En son teknolojiyle donatılmış et ve et ürünleri işleme fabrikasında...
 • Gıda
 • Bayilik

Nihatbey Bayilik

Kuzey grup ltd. Şti. Olarak kurduğumuz nihatbey sucuk markası ile aylık 180 ton imalat yapmaktayız. Markamızı büyütme adına tüm illere...
 • Gıda
 • Bayilik

Mazlum Et ve Et Ürünleri Distribütörlük

HAKKIMIZDA Temelleri 1920 yılında atılan MAZLUM ET VE SAKADAT değişimin hep bir adım önünde giderek, sakadat üretiminde farklılıklar yaratmış, kalıcı...
 • Gıda
 • Distribütörlük

Çine Köftecisi Bayilik

Sadece 10 bin TL’ye Meşhur Çine köftesi bayilik fırsatı. Bayilik paketi 5 takım masa ve 20 adet sandalye 1 adet...
 • Gıda
 • Bayilik

Sempi Tavukçuluk Franchising

15 Yıldır sektöründe hizmet veren firmamızın marka değerini arttırmak, yeni çalışma arkadaşları oluşturmak, kurulacak olan bayiliklerimiz ile Türkiye genelinde sektöründe...
 • Gıda
 • Franchising

Kobi Vadisi editörleri tarafından, et ürünleri sektöründe bayilik/franchise veren 6 farklı (bağımsız) firmanın analizi yapılarak bu sektörde yatırım yapmak isteyen girişimcilere yatırım endeksi hazırlanmıştır.

 

Yatırım tutarı: 45.000 tl

Minimum nakit ihtiyacı: 55.000 tl

İsim hakkı bedeli: 6 firmanın 3’ünde var

Reklam katkı payı: Yok

Gelirden pay: 6 firmanın 2’si alıyor

Kar marjı: %30 civarında

Yatırımın geri dönüş süresi: ortalama 5 ay

Gerekli işyeri büyüklüğü: 110 m2

 

(Yukarıda belirtilen değerlerin tümü, 6 farklı markanın ortak değerleri baz alınıp yaklaşık değerleri hesaplanarak belirtilmiştir)

et ürünleri bayilik veren firmalar

Et Ürünleri Sektörüne Yatırım Yapmak

Genel olarak bu sektör ya da ürünler, tüm dünya üzerinde talep gören bir tür olarak insanlar ve de ekonomi üzerine yansıyor. Kişilerin zihinlerine ve hareketlerine yansıyan bu ürünler oldukça büyük bir sektör haline gelerek, franchising sistemi içerisinde büyük talep görmeye devam ediyor. Uzmanların görüşlerine göre franchising sistemi içinde en çok kar getiren bir alan olduğu belirtiliyor.

Ülke sınırlarımız içerisindeki girişimcilerin her geçen gün para kazanmak için oldukça değişim gösteren iş fikirleri ortaya çıkardığı gözlemleniyor. Türkiye’de et sektörü oldukça büyük bir alana yayılmış durumda olduğu belirtiliyor. Yatırımcıların frachising sistemi içerisinde yer alan et ürünlerine olarak destekleri her geçen gün büyüyor. Bu durum dış ülkelerdeki yatırımcıları da iç bünyesine alıyor. Ülkemizdeki ek sektörü üzerinde dış yatırımcıların birçok destekleri ve yatırımlarının olduğu belirtiliyor. Bu yatırımlar sonucu ülkemiz içerisindeki markalaşmış et bayilerinin dış ülkelere açılması oldukça kolay bir hale geldiği gözlemleniyor.

Eski zamanlara oranla ülkemizdeki et ürünleri bayilerinin birçok değişim gördüğü belirtiliyor. Sektör içerisindeki yatırımcıların büyük kazançlar sağladığı ve de et ürünlerinin büyük kazançlar doğurduğu belirtiliyor. Fakat et ürünleri bayisi satın alacak kişilerin dikkat etmesi gereken yöntemlerden bir tanesi de yüksek oranda gözlem yeteneğine sahip olması gerekiyor. Bayi satın alındıktan sonra ise titizlik ile çalışmalarına devam etmesi gerekiyor. Çünkü titiz çalışmadığı takdirde birçok müşteri kaybına ve prestij açısından kayıplarının olacağı nitelendiriliyor.

Et Ürünlerinin Bayilikleri

Kişilerin franhcising sistemi içerisinde yer almış olan et ürünleri alanında yatırım yapmaları için minimum 15.000 TL gibi bir sermaye oluşturmaları gerekiyor. Bu açılması planlanan bayinin büyüklüğü, lokasyonu ve de bayi içerisinde et satışının çeşitliliğine göre değişim gösterdiği belirtiliyor. İşlek alanlar üzerine kurulan bayilerin getirisinin oldukça büyük olduğu gözlemleniyor. Fakat bayiler içerisinde dikkat edilmesi geren bazı durumlar meydana geliyor.

Meydana gelebilecek olumsuzluklardan bazıları ise bayi içerisindeki kapasitelere göre soğuk hava ve derin dondurucunun olmaması büyük bir dezavantaj olarak görülüyor. Kişinin bayi içerisinde büyük önem vermesi gereken konulardan bir tanesi de bu seçeneğin olması gerektiği nitelendiriliyor.

Dikkat edilecek durumlar

 • Bayi içerisinde olması gereken havalandırmalar,
 • Bayi içerisinde yer bulan deponun yerleşimleri düzenli bir şekilde olmalı ve de büyük bir temizlik çalışmalarının sağlanması gerekiyor.
 • Bayi içerisinde özenle üzerinde durulması gereken durumlardan bir tanesi de sıcak su sağlamaya yarayan su tertibatı olarak nitelendiriliyor.
 • Lokasyon konusunda anlaşılan bayinin avantajlarından bir tanesi de şehir şebekesine bağlı olan sular olması gerekiyor.

Kişilerin et ürünleri bayilerine yatırım yapabilmeleri için gerekli alanların minimum 30 metre kare olması gerekiyor. Et işleme reyonlarının bayi içerisindeki tavana kadar fayans olması uygun görüldüğü belirtiliyor. Özellikle dikkat edilmesi gereken durumlardan bir tanesi de yerlerin kolay yıkanabilmesi için taban seçimlerinde seramiğe öncelik verilmesi gerekiyor.

Franchising sistemi içerisinde yer alan et ürünleri alanlarında geçimini sağlayan personellerin bayi içerisinde müşterilere kaliteli ürün sunabilmeleri için çalışma tezgahlarının mermer olması gerekiyor. Aydınlatma konularına özen gösterilmeli ve korunması gerekiyor. Oluşabilecek su akıntıları için zeminin açık olması ve de temizlenebilmesi kolay olabilecek malzemelerin kullanılması gerekiyor. Bayi içerisinde önem derecesi en yüksek olan durumlardan bir tanesi de içeride bulunan klimaların tertibatlarının mevcut olması gerekiyor.

Et Ürünleri Franchise’i ve Hijyenin Önemi

Her bayinin konsepti farklılık gösterse de müşteriler açısından bakılacak olursa personellerin genel açıdan temiz ve tertipli olması gerekiyor. Çalışanların önlüklerinin beyaz olması avantaj olarak görüldüğü belirtiliyor. Bayi içerisinde biriken çöplerin stoklardan oldukça uzak bölgelere ağızları kapalı bir şekilde ve poşetlenmiş şekilde muhafaza edilmesi gerekiyor.

Et doğrama işlemlerinde ise plastik kesme tahtalarının kullanımı konusunda personellere bilgiler verilmesi uygun bulunuyor. Franchising sistemi içerisinde yer bulan bu alan için en önemli durumlardan bir tanesi de hazır kıyma makinesinin temizliğini günlük olarak personellerin yapması gerekiyor ve de temizlik sırasında sıcak su kullanılması gerekiyor.

Bayi içerisinde çalışan personellerin ise saç, sakal ve tırnak temizliğinin yapılması müşteri açısından olumlu bir durum olarak meydana geldiği belirtiliyor. Bu durumlara uyan her bayinin büyük kazançlar meydana getirdiği istatiksel olarak belirtiliyor. Siz de et ürünleri üzerine bayilik satın almak istiyorsanız Kobi Vadisi platformunu ziyaret edebilirsiniz.


bayilik veren firmalar

Hızlı Bayilik Arama


Bayilik Başvurusu

Bu sektörde yer alan firmalardan dilediğinizi ziyaret ederek, firma tanıtım sayfasında yer alan bayilik başvuru formunu doldurup anlık olarak firma yetkililerine iletebilirsiniz.

Firma Karşılaştırma

Firma tanıtım sayfalarında yer alan kaydet butonuna tıkladıktan sonra, panel sayfanızı ziyaret ederek seçmiş olduğunuz firmaların kapsamlı olarak analizini yapıp, diğer firmalar ile arasındaki farkları görebilirsiniz.

Bayilik İlanı Verin

Bayilik, franchise veren firmanızın tanıtımını; yeni girişimcilere ulaşmasını sağlayın. Bu kategoride, ücretsiz bir şekilde firmanızın bayilik ilanını verin.
en popüler bayilikler
bayilik rehberi
kategori sponsorluk