BAYİLİK ARAMA


SEKTÖR SEÇİMİ


Firmanız burada yayınlansın. Isıtma Soğutma Bayilik Veren Firmalar kategorisinde bir firmaya sahipseniz; markanızı tanıtın, yeni yatırımcılara ulaşın. Ayrıntılı bilgi için tıklayın

Kobi Vadisi mobil uygulama indir

Öne Çıkan Firma

Mira Heating Bayilik Isıtma SoğutmaRöportaj

Mira Heating Bayilik

Mira Heating Bayilik Bilgileri Mira Heating 1991 yılında Bursa’da kurulmuştur. Doğalgaz sobası ile üretime başlayan firmamız zaman içerisinde çeşitli ısıtma...
 • Isıtma Soğutma
 • Bayilik

Isıtma Soğutma Bayilikleri

Mira Heating Bayilik Isıtma SoğutmaRöportaj

Mira Heating Bayilik

Mira Heating Bayilik Bilgileri Mira Heating 1991 yılında Bursa’da kurulmuştur. Doğalgaz sobası ile üretime başlayan firmamız zaman içerisinde çeşitli ısıtma...
 • Isıtma Soğutma
 • Bayilik
Isıtmax Bayilik Isıtma Soğutma

Isıtmax Bayilik

Isıtmax Bayilik Bilgileri 1995’den beri yerden ısıtma sistemleri ve kar buz eritme amaçlı ısıtma uygulamalarında uzman kuruluş. ISITMAX, yerden ısıtma...
 • Isıtma Soğutma
 • Bayilik
İskair Bayilik Isıtma SoğutmaRöportaj

İskair Bayilik

İskair Bayilik Bilgileri Havalandırma sektörü için havalandırma cihazları üretmekteyiz. Havalandırma sistemleri için montaj ve satış yapan mevcut firmalara bayilik verilecektir....
 • Isıtma Soğutma
 • Bayilik
cooper and hunter yetkili satıcı Isıtma Soğutma

Cooper and Hunter Yetkili Satıcı

Cooper and Hunter Yetkili Satıcılık Bilgileri Kanada menşeli bir Dünya Markası olan Cooper&Hunter İklimlendirme konusundaki yirmi yılı aşkın deneyimi, sağlam...
 • Isıtma Soğutma
 • Yetkili Satıcı
hizmetterm kalorifer bayilik Isıtma Soğutma

Hizmetterm Ürün Satış

Hizmetterm Ürün Satıcılık Bilgileri Yaklaşık kırk yıldır kendi tasarladığım ve yasal haklarına sahip olduğum ürünlerin üretimini yapıyorum. ELEKTRİKLİ KALORİFER, ELEKTRİKLİ...
 • Isıtma Soğutma
 • Ürün Satış
kabel soğutma sistemleri satış ortaklığı Isıtma Soğutma

Kabel Soğutma Sistemleri Satış Ortaklığı

Kabel Soğutma Sistemleri Satış Ortaklığı Bilgileri Şirketimiz geçmişin birikimini 2008 yılında sürdürülen AR-GE çalışmaları ile harmanlayarak, ilk endüstriyel ürünlerini piyasaya...
 • Isıtma Soğutma
 • Satış Ortaklığı

Ülkemizde inşaat sektörünün her geçen gün daha fazla büyümesiyle birlikte, bu sektöre ait yan dalların da birlikte büyümesine sebep olmaktadır. Isıtma, soğutma, iklimlendirme çözümleri günümüzde birçok yapıda artık mevcut durumdadır. Ayrıca üretici firmalar sadece ev’ler için değil aynı zaman endüstriyel alanlar içinde profesyonel ürünler üretmektedirler. Sizde bu alanda bir yatırım yatırım yaparak bulunduğunuz şehirde hizmet verebilir, devamlılığı olan bir iş modeline bağlı olduğunuz markayla sahip olabilirsiniz.

Türkiye’de ısıtma-soğutma sektörü giderek büyüme sağlayan sektörler arasında yer alıyor. Piyasa dışa açık olmakla beraber yerli üretim tüketici tarafından yoğunlukla tercih edilirken ürün çeşitliliği artmış. Gelişmelere ve tüketici tercihlerine göre 1990 yılından itibaren değişerek ve ürün gruplarını genişleterek gelmiş sektör bugüne. 2014 yılında ihracatta hatırı sayılır bir yükseliş gerçekleştirmiş. Türkmenistan, Romanya, Almanya, İngiltere ve Fransa gibi ülkelere ihracat gerçekleştirilmekte. Sektörün ilgili ürünü Isı Pompası Avrupa’da satışlar yüksek bir grafik izliyor. Enerji verimliliği sağlaması, fosil yakıtlara gereksinim olmaması en büyük avantajları olarak sıralanıyor.

Isıtma Soğutma Sektöründe Bayilik Almak

Tüm dünyada enerji ihtiyacı her yıl yaklaşık olarak %4-5 oranında artış göstermektedir. Ve bu ihtiyaç ısıtma – soğutma sektöründeki bilinçlenmeyle birlikte bu sektörün yükselişe geçmesine neden olmaktadır. Bu enerji ihtiyaç artışı ile birlikte enerji maliyetlerinin de tavan yapmasıyla birlikte bireysel ve kurumsal önlemlerin alınma zorunluluğu doğmaktadır. Yeni çözüm yolları arayan tüketicilerin gözünden bakıldığı zaman, tüm bu hizmetleri marka bilinirliği olan kurumsal bir firma tarafından almak istemektedirler. Ayrıca sürekli gelişme ve büyüme gösteren inşaat sektörü bu sektörle yakından ilgili olduğu için orta ve uzun vadede atılımlar gerçekleştirilmesini sağlamıştır.

Bir yerin iklim koşulları her ne kadar kişilerin elinde olmasa da bu sektördeki profesyonel seçim ve çözüm önerileri ile enerji ve maliyet sağlanarak bu iklimlendirme şartlarında iyileştirmeler yapmak mümkündür. İşte bu anlamda ev ve işyerlerinde bu konforu sağlamanın tek adresi görülen ısıtma ve soğutma sistemleri şirketleri, son dönemlerde girişimciler içinde cazip bir yatırım alanı oluşturmaktadır.

Enerji maliyetleri

Günümüz şartlarının zorlaşmasıyla birlikte fatura maliyetlerini düşürmek için bireylerde çözüm arayışına girmişlerdir. Bir defalık ısıtma ve soğutma sistemlerine yapılan yatırımın uzun vadede tasarruf sağlayacağı gerçeği konusunda bilinçlenen halk, bu firmaların vereceği hizmetlere talep göstermektedirler. İstatiksel rakamlara bakıldığı zaman doğru seçilen bir ısıtma soğutma sistemi %30-60 arasında enerji tasarrufu sağlamaktadır. Tüketici beklentileri doğrultusunda dinamik kalan bu sektör ileri teknoloji, artan çevre bilinci gibi faktörlerle de büyüme hızını artırmaktadır. Bu sektör ileriye dönük uzun vadeli bir sektör olarak görülmektedir ve bu şekilde görülmesindeki ana etmen tüm dünyada enerji sıkıntısının baş göstermesidir.

Isıtma Soğutma Sektöründe Bayilik Şartları

Isı kontrol mekanizmalarıyla ortam ısısını dengeleme esaslı çalışan bu sektör, sundukları çözüm önerileri ile bireysel ve kurumsal kimliklere enerji tasarrufu sağlamaktadır. Son dönemlerde artan bayilik sayıları bu sektördeki talebin ne kadar yüksek olduğunun bir göstergesidir. Bayilik veren şirketlerin bayilik şartları sektördeki güçlerine, marka bilinirliğine ve şirket yapısına göre değişiklik göstermekle birlikte düşük bayilik giriş ücretleri, yatırım geri dönüşünün kısa süreli olması ve karlılık düzeyinin yüksek olmasıyla girişimcileri kendine çekmektedir. Bayilik şartlarına bakıldığında bayilik giriş ücretleri 0-10 bin TL arasında değişmekte, karlılık oranı %40-80 arasında değerlendirilmektedir. Yatırım geri dönüş süresi de maksimum 3 ay olarak bildirilmektedir.

Servis Kalitesi

Isıtma – soğutma sistemleri ile ilgili çalışan firmalar, bu sistemleri kurduktan sonraki dönemlerde verdikleri bakım, onarım ve yenileme hizmetlerindeki istikrar ile müşteri sadakatini oluşturmuş firmalardır, bu da tüketiciler için ayrıca önem taşımaktadır. Ev, işyeri, kurumlar, alışveriş merkezleri, ya da kamu binalarının ısıtma ve soğutma sistemleri göz önünde tutulduğunda doğru bir sistemin uygulanması kadar herhangi bir problemde hızlı serviste önemlidir. Ve hizmet verdiği kitlenin çok geniş olması bu sektörü aranılan rağbet gören bir hizmet haline getirmektedir.

Ayrıca yapılan iklimlendirmenin nem ve hava koşullarındaki etkin rolü ile sağlıktaki etkisi de göz ardı edilmemelidir. Tüm bu koşullar bu sektörü tüketicilerin gözünde önemli, tasarruf sağlamada etkili ve profesyonel bir hizmet alınması gereken bir sektör kılmaktadır. Girişimcilerin gözünde ise kazandıran ve uzun vadeli bir yatırım imkânı sunduğu için değerlendirmeye değer bir iş alanıdır.

Çevre Bilinciyle Orantılı Büyüme

Enerji kaynaklarının doğru, bilinçli kullanımı ve çevre kirliliğini önleme politikaları kapsamında bu sektör daha da büyüme göstermektedir. Kurulan yeni bir işletmenin ya da yeni bir konutun ısıtma soğutma mekanizmaları tüm bu bilinçle tasarlanıyor olması bu bilinç düzeyinin ne kadar yüksek olduğunun göstergesidir. Bu anlamda ülke ekonomisindeki payı sadece yapılan yatırımlarla kısıtlı olmayıp sağladığı enerji tasarrufunda da etkin bir rol oynamaktadır.

Girişimciler için tüm bu faktörler göz önünde bulundurulduğunda ve tüm dünyada enerji kaynaklarının her geçen gün tükendiği düşünüldüğünde bu sektörün önemi gittikçe artmaktadır. Uzun vadeli, iş sürdürebilirliği yüksek bu sektör girişimciler için cazip bir girişim alanıdır. Bu alandaki verilen servisin kalitesi ve hızlılığı ile sağlanacak müşteri sadakati sayesinde karlılığı çok daha yukarılara taşınması olası bir durumdur. Tüm bunların haricinde çevre sağlığında etkin rolü ile de insanlık namına atılan büyük bir adıma ev sahipliği yapan bir sektör olduğu da unutulmamalıdır.


Isıtma Soğutma Bayilik Yorumları

Isıtma soğutma sektöründe bayilik almayı veya yeni bir iş kurmayı düşünüyorsanız, merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlamaya çalışıyoruz.

Fikrini paylaşmak isteyen, tavsiye ihtiyacı olan, tedarik alanında sorun yaşayan, deneyimlerini anlatmak isteyen, resmi süreçler hakkında bilgi sahibi olmak gibi vb. birçok konuda sizde hem sorularınızı gönderebilir hem de diğer girişimcilere destek olabilirsiniz.

Abone Ol
Bildirim Alın
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments