Gıda > Şarküteri sektöründe bayilik veren; en yeni firmalar, markalar, şirketler, kurumlar.

 

Öne Çıkan Firma

Ferhat Çelikbaş Yöresel Ürünler Franchising GıdaRöportaj

Ferhat Çelikbaş Yöresel Ürünler Franchising

Ferhat Çelikbaş Yöresel Ürünler Franchising Bilgileri Tarım Bakanlığı onaylı seçkin yöresel ve doğal ürün satış ağımıza katılma fırsatı sunuyoruz. KAHVALTI...
 • Marmara Bölgesi
 • Franchising

Ferhat Çelikbaş Yöresel Ürünler Franchising GıdaRöportaj

Ferhat Çelikbaş Yöresel Ürünler Franchising

Ferhat Çelikbaş Yöresel Ürünler Franchising Bilgileri Tarım Bakanlığı onaylı seçkin yöresel ve doğal ürün satış ağımıza katılma fırsatı sunuyoruz. KAHVALTI...
 • Marmara Bölgesi
 • Franchising

organikgurmem Franchising

organikgurmem Franchising Bilgileri Firmamız organik ürünler üretimi ve pazarlaması alanında hizmet vermektedir. satışının yapıldığı yerde aynı zamanda bu ürünleri yeme...
 • Marmara Bölgesi
 • Franchising

Çalıkoğlu Bayilik

Çalıkoğlu Bayilik Bilgileri Firmamız 1997 yılında kurulmuştur. Bursa orhangazi’de zeytin üretim tesisimiz bulunmaktadır. Merkezimiz ordu ili ünye ilçesidir. Ürünlerimiz, gemlik...
 • Türkiye Geneli
 • Bayilik

Mert Yörem Bayilik

Mert yörem gıda süt ürünleri katkısız saf köy yoğurdu tereyağı dökme kaymak rulo kaymak köy peyniri imalatımız mevcuttur üretimimiz temiz...
 • Güneydoğu Anadolu Bölgesi
 • Bayilik

süt bon Bayilik

Bon SC Tarım Gıda Hayvancılık San. Tic. Ltd. Şti. keçi sütü ve ürünleri satışı Türkiye’nin en modern ve donanımlı saanen...
 • Ege Bölgesi
 • Bayilik

Köydeniz Yöresel Bayilik

Türkiye’nin çeşitli illerinde köydeniz’e özel yaptırdığımız Bal-Tereyağ-Erişte-Tarhana-Nar ekşisi-Pekmez çeşitleri-Köy ekmeği-Turşu-Zeytin-Tulu peynirleri-Kaşar peynirleri-Zeytinyağı-Asma yaprağı-Salça vs. 144 çeşit ürün yelpazesiyle tüketicilerimize hizmet...
 • Türkiye Geneli
 • Bayilik

Peynirci Baba Franchise

Peynirci Baba Franchise Bilgileri Peynirci Baba Franchise’ı Benzersiz Kazanç Fırsatı Bir markanın franchise’ını almak, o markanın tüketici zihninde yer etmiş...
₺0
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
 • Türkiye Geneli
 • Franchise

Milsa Süzme Yoğurt Bayilik

Markalaşmak ve kurumsallaşmak adına 6 yıldır geleneksel yollarla sürdürdüğü süzme yoğurt ve paket ayran üretimini ÖNCELİKLE Ege Bölgesinde bayilikler vererek...
₺70,000
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
 • Türkiye Geneli
 • Bayilik

Kuzey Denizi Zeytin Bayilik

Zeytinyağı, Zeytin, Zeytinyağı Sabunu, Zeytinyağı Şampuanı, Zeytinyağı El Kremi. Sadece sızma zeytinyağı satışı.
₺20,000
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
 • Türkiye Geneli
 • Bayilik

Kobi Vadisi editörleri tarafından, şarküteri sektöründe bayilik/franchise veren 6 farklı (bağımsız) firmanın analizi yapılarak bu sektörde yatırım yapmak isteyen girişimcilere yatırım endeksi hazırlanmıştır.

 

Yatırım tutarı: 113.000 tl

Minimum nakit ihtiyacı: 110.000 tl

İsim hakkı bedeli: 6 firmanın 3’ünde var

Reklam katkı payı: Yok

Gelirden pay: 6 firmanın 2’si alıyor

Kar marjı: %20 civarında

Yatırımın geri dönüş süresi: ortalama 11 ay

Gerekli işyeri büyüklüğü: 240 m2

 

(Yukarıda belirtilen değerlerin tümü, 6 farklı markanın ortak değerleri baz alınıp yaklaşık değerleri hesaplanarak belirtilmiştir)

şarküteri bayilik veren firmalar

İç Pazar büyüklüğü 2012 yılında 2 Milyar Dolar olarak açıklanan Şarküteri sektöründe büyümenin devam ettiği belirtiliyor. Salam, Sosis, Sucuk gibi ürünlerin ağırlıkta olduğu şarküteri sektörü, cazibesini her dönem koruyor zira sürekli müşteri potansiyeline sahip bir pazarı var. Talebi çok ve sürekli olan sektörde 10 Bin noktada tüketici tercihlerini inceleyerek üretim gerçekleştiren dev üretim tesislerinin yatırımı bulunan şarküteri her dönem gıda sektörü içindeki ayrıcalıklı yerini korumaya devam edecektir.

Şarküteri Bayiliği Almak

Şarküteriler; peynir, zeytin, salam, tavuk, sucuk, reçel, kahvaltı malzemeleri vb. yiyeceklerin satıldığı dükkanlara verilen isimdir Şarküteri dükkanları meşgul iş adamları, öğrenciler ve sağlıklı yaşam meraklısı insanlar tarafından yoğun bir şekilde tercih edilen popüler mekanlardır. Şarküterilerin kişilikleri vardır tıpkı zincir restoranlar gibi. Benzersiz bir tema, atmosfer, işletme felsefesi, menü ve personeli bir araya getirmek zorlu bir uğraştır. Tüm bunları yapabilmek için bu konuda iyi araştırma yapmalı ve doğru kişilerle çalışmalısınız. İsterseniz dükkanınızı iş merkezlerinin yakınlarında açar ve yoğun iş adamlarına ve iş kadınlarına öğle yemekleri sunabilirsiniz İsterseniz de okulların yakınlarında yer alabilir ve öğrencilere hizmet de verebilirsiniz.

Şarküteri Malzemeleri

Şarküteri dükkanı için öncelikli kuralınız ürünlerin tazeliğini korumaya odaklı bir işletme kurmaktır. Ürünlerin sürekli taze olması ve müşterinin arayışına cevap verebilmesi için şarküteri malzemeleri ve şarküteri dolapları müşterilerin genel beklentilerini kesinlikle karşılamalıdır. Şarküteri dolapları içerisinde teşhir dolapları ve bu dolapların içinde de küvetler bulunur. Bu küvetlerin boyutları ve sergilenecek ürün tabakları işletmenin amacına uygun olmalı ve  diğer şarküteri malzemeleri arasında kıyma makineleri, soğuk ürün dolapları ve soğuk teşhir dolapları ürün sergilemek için size yardımcı olmalıdır. Ayrıca ürün tadımı için yardımcı olacak her türlü malzeme de bu gruba dahildir.

Şarküteri Bayiliği Maliyeti

Şarküteri açabilmek için ilk etapta merkezi bir konumda bulunan bir dükkana ihtiyacınız olacak. Şarküteri dükkanı diğer dükkanlara oranla daha geniş bir alana sahip olmalıdır çünkü birçok malzemeyi tüketicilerle buluşturacaksınız. Şarküteri dükkanını yürütebilmeniz için en azından 3 veya 4 elemana ihtiyacınız vardır. Şarküterinin büyüklüğüne göre eleman sayısını ve elemanın getirdiği ek mali yükümlülükler değişir. Satacağınız ürünler de dahil olmak üzere toplam 50 Bin TL ile size kazanç sağlayacak bir şarküteri açmanız mümkün. Şarküteri kar marjı yüzde 35-40 oran civarındadır ve gıda sektöründe hizmet veriyorsanız bir işletme için bu yüksek bir orandır. Şarküteri açarken alacağınız ürün maliyetini ne kadar yüksek tutarsanız kazanacağınız para miktarı da o kadar artar.

Şarküteri Bayi Dizaynı

Temel felsefe ürün sergilemek olacaktır ve sergilediğiniz ürünleri müşterinin görebilmesi ve alma dürtüsünü harekete geçirmektir. Bu yüzden şarküterinizin iç dizaynı çok önemlidir. Birbirine  yakın olarak dizilmiş malzemeler ve değişik marka malzemeler bir düzen içerisinde ve birbirine yakın olarak sergilenmelidir. İçeride müşteri rahat hareket alanı bulmalıdır. Müşterinin arayacağını rahat bulduğu kullanışlı bir dükkan müşteriyi tekrar kendine çekecektir. Ayrıca dükkanda ürünlerin taze kalması gerektiği için uygun ortam sıcaklığı gerekir. Müşteri içeriye girdiğinde uygun sıcaklıkta olduğunu ve ürünlerin taze olarak saklandığını hissetmelidir. Şarküteri içinde fazla sayıda renk kullanmamanız önerilir. çünkü fazla renk kullanımı müşterileri duygu karmaşasına iterek alışveriş yapmalarını engeller. Ayrıca dış camda müşterilerin dükkana yönelmesini sağlayacak görsel bir sunum ortamı yaratarak müşteri potansiyelinizi arttırabilirsiniz. Dekorasyon tamamen zevke dayalı bir iştir ve bu yüzden İçeride müşteriyi rahatlatarak alışveriş yapmalarını sağlayacak rahatlatıcı bir müzik duyacakları müzik sistemi içeriye kurunuz. Dekorasyon işini bu konuda uzman ve müşteri odaklı bir dekorasyon firmasına yaptırabilir, en doğru dizaynı dükkanınıza uygulayabilirsiniz.

Şarküteri Sektörü Tüyoları

 • Rekabet edebilmek için iyi bir pazar araştırması yapmanız ve yerel şarküterileri ziyaret ederek müşteri trafiği, menüleri, fiyatları, paket servisleri, donanımları ve tedarikçilerini hakkında bilgi edinmeniz gerekir.
 • Yiyeceklerin atıklarını, depo kapasitenizi ve malzeme masraflarınızı düşünerek bir menü hazırlayınız. Popüler pastanelerle temas kurarak buradan tatlı da satın alarak bir fark yaratabilirsiniz. Rekabet ortamında bulunmak adına frappeler, organik yiyecekler ve ev yapımı ekmek ve mantı sunabilirsiniz.Diğer şarküterilerde bulunmayan markaları bulundurmak müşterinin size girmesini sağlayacaktır.
 • Ulaşım açısından kolay bulunabilecek bir bölgeden dükkan ya da içinde birkaç dükkanın, restoranın olduğu iş merkezlerinin yakınında yeriniz size kar sağlar..
 • İmar izni alınmış genel masraflarınızı ev izin masraflarınızı azaltacak bir yer bulunuz.
 • Alacağınız malzemeler kaliteli, uygun fiyatlı ve kullanışlı olsun.
 • Sağlık Bakanlığının ilgili yönetmeliklerini iyi okuyarak işinizi prosedüre uygun olarak yapmalısınız.
 • Açılış gününden 1 ay önce Sağlık Bakanlığı ile görüşerek gerekli denetimlerin yapılmasını biran önce faaliyete geçmenizi sağlayacaktır.
 • Gıda tedarikçilerinin yerlerini tespit ederek örnek kesimler için yerel kasaplarla, sebze ve meyve için ise çiftçilerle görüşünüz. Yerel malzemeler almanız rekabette üstünlük kurmanızı sağlayacaktır.

yeni iş fırsatları

Hızlı Bayilik Arama


Bayilik Başvurusu

Bu sektörde yer alan firmalardan dilediğinizi ziyaret ederek, firma tanıtım sayfasında yer alan bayilik başvuru formunu doldurup anlık olarak firma yetkililerine iletebilirsiniz.

Firma Karşılaştırma

Firma tanıtım sayfalarında yer alan kaydet butonuna tıkladıktan sonra, panel sayfanızı ziyaret ederek seçmiş olduğunuz firmaların kapsamlı olarak analizini yapıp, diğer firmalar ile arasındaki farkları görebilirsiniz.

Bayilik İlanı Verin

Bayilik, franchise veren firmanızın tanıtımını; yeni girişimcilere ulaşmasını sağlayın. Bu kategoride, ücretsiz bir şekilde firmanızın bayilik ilanını verin.
en popüler bayilikler
bayilik rehberi
kategori sponsorluk