Takı Aksesuar sektöründe bayilik veren; firmalar, markalar, şirketler, kurumlar.

Bijuteri, Kuyumcu, Saat, Kişisel Aksesuar, Cüzdan ve Kemer alt iş dallarına ait; bayilik, franchise, franchising veren firmalara ulaşabilirsiniz.

Öne Çıkan Firma

küppeli plus bijuteri bayilikTakı Aksesuar

Küppeli Plus Bijuteri Bayilik

26 yılı aşan deneyimi ile bijuteri sektöründe kaliteli ürü ve hizmet anlayışını devam ettiren Kübranur Bijuteri, her geçen gün kendini...
Kaydet Ayrıntılar
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
 • Dünya Geneli
 • Bayilik

E-Hediyeci Franchise

“Türkiye genelinde 120 XML bayisi olan firmamız sürekli kendini geliştirmeyi ve yeni sezon trendlerini takip etmeyi kendine en önemli görev...
 • Türkiye Geneli
 • Franchise
missshe bayilikTakı Aksesuar

Missshe Bayilik

Değerli Miss She Ailesine katılmak isteyen GİRİŞİMCİ; Kaan Accessories ile yıllardır bijuteri ve aksesuar sektöründe toptan ve perakende hizmeti vermekteyiz....
 • Türkiye Geneli
 • Bayilik
küppeli plus bijuteri bayilikTakı Aksesuar

Küppeli Plus Bijuteri Bayilik

26 yılı aşan deneyimi ile bijuteri sektöründe kaliteli ürü ve hizmet anlayışını devam ettiren Kübranur Bijuteri, her geçen gün kendini...
Kaydet Ayrıntılar
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
 • Dünya Geneli
 • Bayilik
Şımarık Aksesuar BayilikTakı Aksesuar

Şımarık Aksesuar Bayilik

2005 Yılında Samsun ilinde kurulmuş olan Şımarık Aksesuar, 2010 yılında merkezini İstanbul Tahtakale bölgesine taşıyarak ucuz kaliteli ve bol çeşit...
Kaydet Ayrıntılar
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
 • Dünya Geneli
 • Bayilik
Trendances Accessories FranchisingTakı Aksesuar

Trendances Accessories Franchising

1996 yılında kurulan Bay Şapkacı firma çatısı altında 2004 yılından itibaren konsept şirket mağazaları açmaya başlayan Trendances Accessories 24 şube...
 • Türkiye Geneli
 • Franchising

Moda severler için mükemmel bir iş fırsatı

Aksesuarlar, gündelik kıyafetlerin neredeyse olmazsa olmazı. Takı – Aksesuar franchise mağazası, yerel çarşılar veya alışveriş merkezi için mükemmel bir tercihtir. Alışveriş tutkunları, kişisel – aksesuar bayilerinde kaliteli ürünleri bulabileceklerini biliyorlar. Dolayısıyla, trend belirleyen pazara yatırım yapmaya ve başarılı bir girişimci haline gelmeye hazırsanız; giyim – aksesuar sektöründe bayilik veren firmaları incelemnizi tavsiye ederiz.

Bijuteri-Takı Sektöründe Bayilik

Ülke sınırlarımız içerisindeki profesyonel kişilerin araştırmalarına göre Türkiye’nin en kar getiren ve de değerli sektörleri arasında devamlılık gösteren iş alanlarından biri de takı-bijuteri sektörünün olduğu belirtiliyor. Sektör içerisinde kar oranının oldukça fazla olmasından dolayı sektör içerisinden pay alabilmenin en güvenli yollarından birkaç tanesi de bayi satın almak ya da kişisel dükkân açmak olduğu belirtiliyor.

Genel olarak bijuteri mağazası açabilmek için büyük bir sermayeye gereksinim duyulmuyor. Ayrıca herhangi bir kişinin bijuteri sektörüne adım atmak istemesi üzerine deneyim sahibi olması gerekmiyor. Herhangi bir kişi deneyimi olmadan da bu iş alanında devamlılık gösterebileceği belirtiliyor. Ülke sınırlarımız içerisinde bu sektörde gelir sağlayan binlerce kişinin olduğu ve de ev hanımlarının, öğrencilerin de bu sektör içerisinde gelir elde ettikleri gözlemleniyor.

Nasıl Bijuteri Mağazası Sahibi Olabilirim?

Öncelikle bijuteri sektörü içerisinde dikkat edilmesi gereken ilk seçenek açılması planlanan mağazanın lokasyonunu belirlemeniz gerekiyor. Çünkü belirlenen lokasyonlarda açılan dükkanların daha fazla ilgi çektiği ve de yoğun bir insan topluluğunun olması açısından potansiyel müşterilerin diğer insan yoğunluğunun az olduğu bölgelere oranla daha fazla kar elde edildiği belirtiliyor.

Yürüyüş yollarında ve de avm’ler içerisinde açılacak olan bijuteriler bu sektör içerisinde oldukça büyük önem taşıyor. Kişilerin dikkat etmesi gereken noktalardan bir tanesi de dükkânın büyüklüğü olarak belirtiliyor. Dışarıdan bakıldığında 5 metre karenin dahi yetebileceği belirtiliyor fakat bijuteri sektörüne tam anlamı ile büyümek amaçlı girilmek isteniyor ise bu durum yerini çok daha büyük alanlarda açılması gerektiğine olanak sağlıyor. Kişilerin bu sektör içerisindeki en büyük avantajlarından bir tanesi de lokasyon olarak belirtiliyor. Çünkü 5 metre kare ile yoğun insan popülasyonunun olduğu alanlar ile 100 metre kare olarak açılan, yoğun popülasyonun olmadığı bölgelerdeki mağazalar ile aynı gelirler elde edilebiliyor.

Kişilerin mağazalarını açabilmeleri için gerekli lokasyon belirlenmesinden sonrası izlemesi gereken yöntem ise mağaza seçimi için resmi işlemleri gerçekleştirmesi gerekiyor. Bu işlemler arasında vergi levhası alınması gerekiyor. Fakat kişiler bu tarz işlerle uğraşmak istemiyor ve de markalaşmış bir bayi satın almak istediğinde ise yapması gereken büyük markaları ve bilinirliği üst seviyelerde olan markaları tercih etmesi gerektiği belirtiliyor.

Resmi işlemlerin tamamlanmasından sonraki aşamalarda ise izlenmesi gereken yöntemler arasında açılacak olan mağaza içerisindeki bijuteri malzemelerine ihtiyaç olacağı belirtiliyor. Ufak bir püf nokta vermek gerekir ise bu malzemelerin en kaliteli olanlarını Gaziantep ve de İstanbul içerisinde bulabilirsiniz. Herhangi bir kişi bijuteri sektörüne girdiğinde tek ürün satmanın yanı sıra toptan ürünler de satabiliyor. Öyle ki fiziki dükkân açmanın yanı sıra gelişen teknoloji ile birlikte kişiler satacağı ürünleri internet ortamında reklamlarını yaparak daha fazla tüketiciye ulaşabildikleri gözlemleniyor.

Bijuteri mağazalarına genel olarak bakacak olduğumuzda içerisinde bulunan ürünlerin genel anlamda fiyatlandırması normale oranla daha ucuz olduğu gözlemleniyor. Mağaza içerisine gelen herhangi bir müşteriye 30 TL gibi fiyat ile satışa sunulan ürün, yirmili paketler halinde alınarak fiyatları ise 5 TL ve de 10 TL arasında değişim gösterdiği ön görülüyor. Kişilerin dikkat etmesi gereken durumlardan bir tanesi de bijuteri mağazası içerisindeki ürün yelpazesinin çok geniş olması büyük önem taşıyor. Öncelikle bijuteri içerisindeki en çok tercih edilen ürünlere örnek verecek olursak;

 • Küpe
 • Kolye
 • Yüzük
 • Bileklik
 • Toka
 • Taç
 • Halhal
 • Hızma gibi vb. birçok ürünü iç bünyesinde barınması gerekiyor.

Bijuteri Sektöründe Bayilik Almanın Maliyeti Ne Kadar?

Öncelikle bijuteri sektöründeki maliyetler lokasyona göre değişim gösteriyor. Genel olarak bijuteri-takı mağazalarının ortalama olarak 20 metre kare için resmi işlemler uygulanıyor. Resmi işlemlere örnek verecek olursak toptan işlemler, raflar, satış bankosu ve de tabela gibi seçenekler örneklendirilebilir.

Kişilerin bu sektöre adım atmak için bulundurmaları gereken sermayeleri minimum 20.000 TL gibi rakamlardan başlangıç gösteriyor. Ülke sınırlarımız içerisinde bu rakamın altında düşmesi zor gibi görünüyor iken mağaza içerisindeki dekorasyon ile çok daha büyük maliyetlere çıkılabildiği gözlemleniyor. Açılacak olan mağazanın dekorasyonu kişinin kişisel zevkine göre değişim gösterebiliyor iken bayi satın almak istediğinde bu durum değişim gösteriyor. Siz de bijuteri-takı alanında bayi satın almak istiyorsanız, Kobi Vadisi platformunu ziyaret edebilirsiniz.


[Toplam:22    Ortalama:3.5/5]

Takı Aksesuar Sektöründe Bayilik Veren Firmalar adlı içeriğimizi değerlendirmek ister misiniz?


Hızlı Bayilik Arama


Firma Karşılaştırma

Firma tanıtım sayfalarında yer alan kaydet butonuna tıkladıktan sonra, panel sayfanızı ziyaret ederek seçmiş olduğunuz firmaların kapsamlı olarak analizini yapıp, diğer firmalar ile arasındaki farkları görebilirsiniz.

Bayilik İlanı Verin

Bayilik, franchising, franchise veren firmanızın tanıtımını; 212.000 farklı yeni girişimciye ulaşmasını sağlayın. Bu kategoriye, ücretsiz bir şekilde firmanızın bayilik ilanını verin.

en popüler bayilikler