Yatırımcı Arıyorum

Nihai Başarı İçin Gerekenler

Devamlı Başarı İçin Neler Yapılmalıdır?

Yapmakta olduğunuz veya yapmayı düşündüğünüz işte, nihai başarı için gerekenler arasında en önemlisi motivasyon ve kendinize inançtır. İşinize duyacağınız tutku size olağanüstü kapılar açacaktır. Zor zamanlarda vazgeçmemeniz ve azminiz başarı için en önemli basamaklardır. Maddi ve finansal destek kadar maneviyatta iş hayatında başarıyı yakalamak için oldukça önemlidir. Yaratıcı tarafınız, karşıt değerler ve fikirlere karşı tutumunuz, amaç ve sonuç değerlerini karşılaştırabilmek gibi oldukça basit ancak fevkalade önemli detaylar sizi başarıya daha hızlı ulaştıracaktır.

Başarının bir diğer anahtarı da, kendi zihninizde gerçekçi tarafınızı bırakmadan çıtayı yükseltmek olacaktır. Çıtayı yükseltmek başarı hususunda yapılabildiği taktirde muazzam bir tekniktir. Çalışanlarınızı da çıtayı yüksek tutmak hususunda antremanlı hale getirmeniz ve en önemlisi çalışanlarınızı yermek yerine övgüler ile motive etmeniz büyük artılar kazandıracaktır.

Başarı Nasıl Devam Ettirilebilir?

Nihai başarı elde etmenin önemli yollarından biri sadakat sahibi, işinizi kendi işi gibi görebilecek çalışanlardır. Bir şeyler ters gittiğinde bırakıp gidecek, en karanlık zamanlarınızda size sırtını çevirecek insanlar, gidişatın sağlıklı olduğu ve normal zamanlarda da size çok şey kazandırmazlar. Bunun için doğru insanları seçmeli ancak sizin de ekip ruhunu kurmanız gerekmektedir. Bağlılık sadece çalışanlar için geçerli bir durum değildir. Size bağlı müşterilerde fevkalade mühim. Kulağa ne hoş geliyor değil mi? Size bağlı müşteriler! Bunun için size düşen görevler var ancak kazanımları uğraşmanıza değecektir. Başarısız Olmak ve Sonrası

Örneğin: her bir müşterinizi sizin en özel müşterinizmiş gibi hissettirmeniz gerekmektedir. Tavsiyelerini sorabilir, referanslar alabilir hatta müşterileriniz için aktiviteler düzenleyebilirsiniz. Müşterilerinizin isimleri sonuna hanımefendi yahut beyefendi sıfatları getirerek hitap etmenizde oldukça etkilidir. Bu küçük nüanslar bağlılık aşılama konusunda oldukça yapıcıdır. Bir kişinin sadakatini ve güvenini kazanmak ne kadar zorsa kaybetmek ise son derece kolaydır. Bu sebeple dikkatli olmanız ve titizlik göstermeniz gerekmektedir. Müşterilerinize ve hatta var ise tedarikçilerinize dahi kibar, saygılı ve dürüst olunuz. Bu size uzun vadede büyük avantajlar getirecektir. Her şeyi bilir insan profiline asla girmeyiniz. Bu müşteriyi kaçıran en etkili yöntemlerdendir.

Siz müşterilerinize kendilerini özel ve önemli hissetmelerini sağladığınızda size kolay kolay sırtlarını dönmeyeceklerdir. Elbette bir gecede vazgeçilmez olmayacaksınız ancak bu teknikler son derece etkili ve uzun vadede başarı getirmektedir.

Başarılı Olmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Maddiyat oldukça önemli. Ancak hepimiz insanız ve insana hizmet eden işlerde çalışmaktayız. O halde insan ilişkilerimiz kazanmamızda çok büyük rol oynayacaktır. İstatistikler, maddiyata veya verilerden ziyade duygulara, düşüncelere ve tercihlere göre yol alan bir enerjidir. Yani bir insanın duygularına ve ihtiyaçlarına ulaştığınızda sattığınız ürün yada hizmeti almasına karar verecek mekanizmaya da ulaşmış olursunuz. Sattığınız ürün yada hizmete ihtiyaç duyduğuna da inandırmanız fevkalade bir taktik olacaktır. Girişimcilerin Başarılı Olabilmesi İçin Önemli Tavsiyeler

Bir diğer mühim taktikte işlerinizi ertelememek olacaktır. Unutmayınız ki pazartesiden salıya ertelenen ve yarın hallederiz denen şey, muhtemelen tekrar ertelenecektir. Ertelemeler size büyük fırsatlar kaçırmanıza sebep olabilir. İşlerinizi gününde, ertelemeden halletmeyi prensip haline getirin.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz