Şirket Kurmak

Şirket Nasıl Kurulur

Girişimcilik ruhuna sahip olan herkes, bir dönem şirket kurma fikrini aklından geçirmiştir. Bu süreçte; şirket yapısı, türleri, sermayesi, kuruluş işlemleri ve prosedürleri, hangi şirket yapısının daha avantajlı olacağı konularında bilgi sahibi olmak için bir araştırma sürecine girilir. Kobi Vadisi tarafından hazırlanan Şirket Kurulum Rehberi kaynak çalışması, bir girişimcinin şirket kurma üzerine aklındaki pek çok soruyu netleştirecek, merak ettiği tüm sorulara yanıt bulacak ve ana hatları çizecek şekilde hazırlanmıştır.

Genelde şirket kurmak; uğraşlı ve zor olan bir süreç olarak tanımlansa da, iyi bir yol haritası bu süreci kolaylaştırabilir. Bu yola çıkarken bir girişimcinin öncelikle; Neden Şirket Kurmalıyım? sorusuna kafasında netlik kazandırması gerekir. Bu bağlamda Neden Şirket Kurulur? adlı rehberimiz kafanızdaki soruları netleştirmeye yardımcı olacaktır. Şirket kurma fikri netleştikten sonra, hangi şirket türünün seçilmesinin avantajlı olacağı ile ilgili öncelikle; Şirket Nedir? Türleri ve Özellikleri hakkında bilgi edinmek gerekir.

Şirket kurmak isteyenler için genel hatları ile hakkında bilgilendirme içeriklerinden oluşmaktadır. Bunun haricinde şirket kurma maliyetlerine dair ücret ve masraf çalışmaları ile bir şirketin kuruluşunun yaklaşık olarak ne kadara mal olacağına dair size bilgiler sunmaya çalışılmıştır.

Tüm bu çalışmalar; genel bilgilendirme amaçlı hazırlanan içerikler olup, güncel mevzuatlar değerlendirilerek en doğru bilgiyi sunma gayretiyle hazırlanmıştır. Şirket kurmayı düşünenlerin bu rehber çalışmadaki yazılardan bilgi edinerek daha bilinçli bir girişimci olarak, uzman bir kişi ya da kuruluştan bilgileri teyit ettirmesi ve şirket açılış sürecine öyle başlaması, olası doğacak zaman ve mali kayıpların önlenmesinde faydalı olacak bir çalışmadır. Bu aşamada bulunduğunuz şehirdeki resmi bir muhasebeci / mali müşavirden destek almanızı öneriyoruz.

Kobi Vadisi olarak, siz değerli ziyaretçilerimiz için Şirket Kurma Rehberinin faydalı olacağını umar, şirket kuruluşu yapmayı düşünen girişimcilere yapacakları girişimlerde başarılar ve kolaylıklar dileriz.

Şirket Kurmak İçin Gerekenler