İş Yapmak

Türkiye genelinde bulunan tüm şehirler için hazırlanan iş yapma olanakları ve seçeneklerine ulaşabilirsiniz. İş yapma rehberi girişimcilerin doğru şehirde doğru işi kurabilmeleri için Kobi Vadisi editörleri tarafından titiz bir çalışma sonucuyla hazırlanmıştır. Sermayesini doğru şekilde değerlendirmek isteyen girişimciler için il ve sektör araştırması yapmak oldukça fazla zaman alacaktır. Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan iş yapma rehberi, girişimcilerin zaman kaybını önlemeye yönelik olarak il ve sektörler hakkında genel bilgilerin olduğu detaylardan oluşmaktadır.

İş yapma rehberinde Türkiye’de bulunan tüm illerin bilgileri yer almaktadır. Şehirlerin nüfus yoğunluğunu, eğitim bilgilerini, işsizlik ve istihdam bilgilerini, işyerlerinin sektörel dağılımları gibi vb. birçok ayrıntıyı içermektedir. Girişimciler için sunulan bu bilgiler, iş kurmak isteyen kişilere yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. Ayrıca incelediğiniz şehir rehberi sayfasının en alt kısmında yer alan fikir alışverişi sayesinde, merak ettiğiniz birçok soruya da yanıt bulabilirsiniz.

  


İş Yapma Rehberi

İş kurmak isteyen girişimcilerin ilk önce şehir seçiminde bulunması gerekir. Daha sonra seçtikleri şehir için potansiyeli yüksek olan iş fikirlerini incelemesi gerekir. İş yapma rehberi girişimciler için Türkiye’de bulunan tüm şehirlerin potansiyel iş fikirlerini içeren yardımcı konulardan oluşmaktadır. Rehberin içinde aynı zamanda; şehirler için fırsat niteliğinde olabilecek, önemli sektörler yer almaktadır. Önemli sektörlerin belirtildiği rehberde en fazla faaliyet gösterilen alanların bilgilerine yer verilmektedir.

Girişimcilerin iş kurmadan önce iş yapma rehberinden yararlanarak aklına takılan tüm sorulara yanıt bulabilmesi mümkündür. Sektörlerin detaylı bilgilerini, rekabet durumunu, şehirlerin öne çıkan özelliklerini, nüfusun yaş dağılımı gibi vb. pek çok bilgiye iş yapma rehberi ile ulaşılabilmektedir. Girişimcilerin iş kurmadan önce sermayelerine göre iş alanları seçmeleri gerekir. İşyeri kiraları hakkında bilgi sahibi olarak, personellerinin özelliklerini belirlemelidir. Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan iş yapma rehberinde işyeri kiraları ve işsizliğin yoğunlukta olduğu nüfusun özellikleri belirtilmiştir. Türkiye’de bulunan 81 farklı şehir için benzer detaylı bilgilerin sunulduğu iş yapma rehberinde, en doğru ve güncel bilgiler sunulmaya çalışılmıştır.

İş yapma rehberinin hazırlanış amacı; girişimcilerin doğru şehirde doğru işi kurabilmelerine yardımcı olmaktır. Bu nedenle girişimciler için çeşitli bilgilerin yanı sıra şehirler için sunulan teşvik ve hibelerin bilgisi de yer almaktadır. Şehirlere sunulan teşvik ve hibe bilgileriyle girişimcilerin yararlanabileceği tüm fırsatlar sunulmaya çalışılmıştır. Türkiye’de bulunan tüm şehirler için genel ve özel bilgilerin sunulduğu iş yapma rehberinde girişimcilere yol gösterecek en doğru bilgiler sunulmaya çalışılmıştır.

Girişimcilerin iş yapma rehberinden yararlanarak seçtikleri şehir hakkında detaylı bilgilere ve iş fikirlerine ulaşmaları mümkün olacaktır.